Komentari 26

'Grad heroj' ima drugoligaša! Vukovar 1991 srušio Ždralove

18

Vukovar 1991 slavio je protiv Mladost Ždralova sa 2-0 u finalu doigravanja za Prvu nogometnu ligu i tako osigurao promociju u drugi rang hrvatskog nogometa...

Nogometaši Vukovara 1991 iduće sezone igrat će u Prvoj NL, dosadašnjem drugoligaškom okruženju, nakon što su u finalu dodatnih kvalifikacija svladali Mladost iz Ždralova s 2-0 (1-0).

POGLEDAJTE VIDEO: Vukovar 1991 u Prvoj nogometnoj ligi

Vukovar 1991 ušao u Prvu nogometnu ligu 01:44

Finalna utakmica odigrana je u Bjelovaru gdje je Mladost nominalno bila domaćin, a već u 11. minuti Vukovar 1991, inače prvak Treće HNL - Istok prošle sezone, je poveo pogotkom Josipa Barišića.

Nogometaši Vukovara 1991 novi su drugoligaši

Do kraja prvog dijela Mladost je konstantno napadala i imala nekoliko sjajnih prilika za izjednačenje. Zatresao se i gostujući okvir vrata, no gosti iz Vukovara su izdržali bez primljenog gola sve te nalete.

Utakmica je definitivno prelomljena nakon točno sat vremena igre kada je za 2-0 pogodio Ivan Aleksić. Nakon toga je Mladost ostala bez snage te se u drugoligaško okruženje vinuo Vukovar 1991.

U Prvoj NL, dosadašnjoj Drugoj HNL, tako će se iduće sezone natjecati Hrvatski dragovoljac, Rudeš, Inter-Zaprešić, Jarun, Kustošija, Dugopolje, Solin, Cibalia, Orijent 1919, Dubrava Tim Kabel, BSK i Vukovar 1991.

Nogometaši Vukovara 1991 novi su drugoligaši Nogometaši Vukovara 1991 novi su drugoligaši Nogometaši Vukovara 1991 novi su drugoligaši
Doigravanje za Prvu nogometnu ligu 17.30 , Bjelovar
Mladost Ždralovi
0 : 2
Vukovar 1991
Barišić 11' Aleksić 60'

Kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj. 'Grad heroj' ponovno ima drugoligaša. Vukovar je nadigrao Mladost iz Ždralova sa 2-0 i osigurao promociju u drugi rang hrvatskog nogometa!

90'

Igrat će se još pet minuta.

87'

Tadić puca direktno iz slobodnjaka sa 25, 26 metara. Lopta odlazi visoko iznad gola.

81'

Ušli smo u posljednjih 10 minuta regularnog vremena. Vukovar ima 2-0 i jako ga malo vremena dijeli od ulaska u Prvu nogometnu ligu.

72'

Mogli su Vukovarci sada i do šah-mata, no Srbljanović dobrom obranom spriječava takav ishod. Lugo je pucao s 20-ak metara.