Komentari 223

Messi probio iranski 'autobus' i očajnu Argentinu odveo dalje!

20

Argentina je pobijedila Iran u sudačkoj nadoknadi golom Messija i spasila se od blamaže. Iranci su se fanatično branili, imali su i zicer. Kazna je stigla u 91. minuti

Leo, mogu li se s tobom zamijeniti za dres, pitao je iranski kapetan Javad Nekounam napadača Barce uoči utakmice, dok su se kapetani pozdravljali na centru.

- Naravno, nema problema - odgovorio mu je Messi.

I tu je bio kraj iranskom respektu prema Argentini. Fanatično su se branili Iranci 90 minuta utakmice, a onda se u 91. ukazao Lionel Messi. I još jedanput spasio Argentinu, koja je u Belo Horizonteu slavila 1-0 i prošla u osminu finala.

Bila je to loša predstava Argentine koja je opasno visila u nekoliko situacija. Iako su se Iranci gotovo cijelu utakmicu branili, imali su nekoliko izleta pred argentinski gol u kojima je golman Romero čudesno morao skidati i spašavati "gaučose" od blamaže.

Argentina je krenula s trojicom napadača, ali do 90 minute nisu stvorili niti jednu pravu šansu. Bilo je tu par dobrih prilika, ali niti jedan zicer. Iran je, s druge strane, imao jedan na jedan s golmanom. Ghoochannejhad nije zabio.

A kazna je stigla u sudačkoj nadoknadi. Trzaj tijelom u jednu stranu, prolazak na drugu i udarac s 18 metara za tri boda. Bio je to Messijev osmi gol u zadnjih sedam nastupa za Argentinu. Prema svemu pokazanom u 90 minuta,  Iran je zaslužio najmanje bod. No u sudačkoj nadoknadi morate se posebno čuvati. Specijalno ako s druge strane imate igrača kao što je Leo Messi.

Argentina je s ova tri boda protiv Irana u sudačkoj nadoknadi osigurala osminu finala Svjetskog prvenstva, ali pitanje je čemu se može nadati nakon ovakve igre...

Premoć Argentine, ali bez Messija su - ništa!

Statistika nakon utakmice pokazuje dominaciju Argentine. Čak 87 opasnih napada prema 20 iranskih, 19 udaraca prema golu prema 8 iranskih pokušaja, 17 ubačaja u šesnaesterac, 70 posto posjeda lopte i 510 dodavanja. Iran je imao tek 136 dodavanja.

No sve to nije pomoglo Argentini. Pomogao im je samo jedan čovjek. Spasitelj Leo Messi, kojem je to bila tek druga šansa na utakmici. U prvoj je pokušao sa 16 metara i promašio. Nišanske sprave namjestio je u sudačkoj nadoknadi.