Rastrčani Slovaci pobijedili Australce sa čak plus 35

1

Nakon što su u subotu upisali povijesnu pobjedu na svom prvom Svjetskom prvenstvom, Slovaci su danas bez muke pobijedili Australiju 35 razlike

Iako se pobjednik znao puno prije početka utakmice, Slovačka je demolirala bezvoljne 'klokane' sa 47-12. Nakon što su u subotu upisali povijesnu pobjedu na svom prvom Svjetskom prvenstvom, Slovaci su danas bez muke pobijedili Australiju 35 razlike. Kod Slovaka su se svi igrači upisali u strijelce, a najviše su Australcima utrpali Radoslav Antl (8) i Tomaš Urban (7). Većinu svojih golova Slovaci su zabili iz brzih kontri. Kod Australaca je najbolji bio Fletcher sa šest golova.
U drugoj utakmici dana Mađarska je uz puno muke pobijedila Rumunjsku 30-27. Mađarski navijači ispunili su dvoranu u Osijeku do posljednjeg mjesta i odveli naše susjede do preokreta u drugome dijelu i nova dva boda. Mađari su u domaćoj atmosferi odlično krenuli, no u 20. minuti budi se Rares Jurca i najavljuje tešku borbu do samoga kraja. U 40. minuti Rumunji su imali pet razlike. Nakon toga Mađari rade veliku seriju (7-0) i vraćaju prednost. U 53. minuti Rumunji ponovno vode, no tada se ukazao golman Puljezević koji je zaključao Mađarski gol. U posljednjoj utakmici ove skupine Francuska je pobijedila Argentinu 33-26. Iako rezultat ne sugerira tako, Francuska je bez problema pobijedila Argentinu. Gaučosi su čak i vodili, no bilo je to na samom početku utakmice (2-0), no Francuzi niti u jednom trenutku nisu dopustili da pitanje pobjednika dođe u pitanje. Pobjeda je mogla biti i veća da Onesta nije dao priliku igračima koji manje igraju.