Real bolji od Espanyola, Zaragoza od Atletica (M)

1

Madridski klub je u prvoj utakmici 27. kola upisao nova tri boda i otišao na osam bodova razlike ispred Barce, koju čeka teški dvoboj s Villarealom

Nakon ispadanja od Rome u Ligi prvaka, Real je nastavio s pobjedama u Primeri. Na svom je terenu preokrenuo vodstvo Espanyola i na kraju slavio 2-1. Gosti su poveli u 29. minuti preko Valda, koji je glavom svladao Casillasa. Izjednačenje je donio Higuain dvije minute prije odmora, iako je Kameni zamalo spriječio da lopta prijeđe crtu. Real je došao do sva tri boda iz pomalo dvojbenog jedanaesterca. Raul je pao u kazneni prostor nakon povlačenja Jarquea, a sudac je pokazao na bijelu točku iako je prekršaj počeo izvan šesnaesterca. Protesti Espanyolovih igrača nisu pomogli, te je Raul sâm s bijele točke zabio za pobjedu. Bio je to njegov 200. prvenstveni pogodak u dresu Reala. Još jedan jubilej ostvario je Casillas, koji je upisao 300. nastup u Primeri. Nakon što je označen kraj utakmice, crveni karton zbog prigovora kod gostiju je dobio Tamudo.
Momčad Zaragoze, koju je prvi puta vodio četvrti trener ove sezone, Manolo Villanova, svladala je kao domaćin madridski Atletico 2-1 u 27. kolu Primere.
Iako se očekivalo da će se momčad Zaragoze ove sezone boriti za izlaz u Europu sljedeće sezone, ovaj je klub iznenađujuće lošim rezultatima stigao u situaciju da mora strahovati za ostanak u prvoj ligi. Ovoga je tjedna uprava imenovala i četvrtog trenera ove sezone, Manola Villanovu, koji je svoj mandat u Zaragozi počeo – uspješno.
Domaćin je na La Romaredi pobijedio Atletico 2-1. Villanova je postavio formaciju 4-1-4-1, a mjesto jedinog napadača zauzeo je najbolji klupski strijelac, Argentinac Diego Milito, dok je Brazilac Ricardo Oliveira, strijelac 10 prvenstvenih golova ove sezone, svih 90 minuta prosjedio na klupi.
Gosti su poveli u 26. minuti, a strijelac je bio Portugalac Simão Sabrosa. Ipak, autogolom Pabla u 34. minuti, te pogotkom Milita u 73. iz jedanaesterca, domaći su nogometaši svom četvrtom treneru ove sezone za debi poklonili sva tri boda. Milito je upisao svoj 15. prvenstveni pogodak.