Komentari 63

Real protiv Mamića i Al Aina za naslov! Japanci su lako pali

3

Zoran Mamić igrat će protiv Luke Modrića u finalu Svjetskog klupskog prvenstva koje se održava u na stadionu njegovog Al Aina! Real je bez previše muke pobijedio Kashimu 3-1 na pogon Garetha Balea...

Početak nije davao naznake da će japanski brod biti tako lako potopljen u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva, dapače, mogli su Realu dobrano zapapriti. Kashima je preko Doija imala ogromnu priliku na samom početku utakmice, no Courtois je uspio spasiti prvaka Europe. Nakon toga lomio ih je Real jako dugo, da bi ih u konačnici slomio i potopio do kraja.

Gol Kashime uspjeli su napokon otključati u 44. minuti. Bila je to sjajna akcija Marcela i Balea, Brazilac je odlično proigrao Balea koji je poput rakete protrčao po lijevom krilu i bez problema iz mrtvog kuta u donji desni kut matirao nemoćnog Kwona.

Leteći Bale djelovao je nezaustavljivo, bio je sjajno raspoložen i ne bi ga Japanci srušili ni da su ga gađali s puškom. Neumoljivo je probijao lijevu stranu, a prilikom jednog prodora je poslužio Benzemu čiji šut je očišćen s gol linije.

Samo par minuta kasnije, Bale uništava Japance. Točnije, u 53. minuti, Yamamoto je vraćao loptu prema Jungu, a Bale je opet pokazao svoju najveću vrlinu, i poput metka prohujao, ukrao loptu i zabio na prazan gol.

Na drugi gol smo čekali samo dvije minute, a Velšanin je očito gladan golova. Dodao mu je Marcelo na lijevu stranu, a ovaj opalio bez čekanja za veliko vodstvo i potop Kashime.

Prijetili su Madriđani tijekom cijelog drugog poluvremena, te je mreža Kashime mogla biti još i punija. Posebno neprecizni su bili Karim Benzema i Lucas Vasquez koji su promašivali život. To su Japanci kaznili preko Doija u 80. minuti za 3-1, no to samo da sve izgleda estetski ljepše.

Luka Modrić odigrao je solidnih 90 minuta na mjestu desnog veznog u društvu Llorentea i Tonija Kroosa.

Club World Cup - Semi-Final - Kashima Antlers v Real Madrid

Real će tako u finalu Svjetskog klupskog prvenstva koji se održava u Abu Dhabiju, igrati protiv Zorana Mamića i njegovog Al Aina koji je nakon penala izbacio River Plate. Madriđani su ovo natjecanje osvajali posljednja dva puta te će biti u prilici obraniti ga i po drugi put. Finale je na rasporedu u subotu...