Komentari 55

Realov plan 30-60-90 za Luku: Ronaldo mu se najviše veseli

3

Sa Schalkeom pola sata, s Levanteom sat vremena i onda u El Clasicu cijela utakmica. Bez Modrića Realu je prosjek golova pao s 3,16 na 2,30 po utakmici

Nakon 113 dana Luka Modrić opet će zaigrati nogomet. U Realu su odahnuli jer bez njega prosjek golova po utakmici pao im je s 3,16 na 2,30, a izgubili su i prvo mjesto u španjolskom prvenstvu od Barcelone.

Modrić je zaliječio ozljedu mišića, koju je zaradio na San Siru, no Carlo Ancelotti dozirat će njegov povratak. Talijan ima plan 30-60-90. U prijevodu, Modrić će danas igrati protiv Schalkea 30 minuta, za vikend protiv Levantea dobit će 60 minuta, a svih 90 minuta igrao bi protiv Barcelone 22. ožujka.

Ronaldo se najviše veseli povratku Modrića. Prije osvajanja Zlatne lopte Portugalac je zabijao više od 1,5 gola po utakmci, a sad je na pola gola u prosjeku po susretu. Navijači Reala su ljutiti, predlažu Ancelottiju da igra u sustavu 4-4-2 i da Ronalda preseli na klupu, zajedno s Garethom Baleom.

Goal.com u detaljnoj statistici izračunao je da Ronaldo bez Modrića u prvenstvu zabija gol po utakmici, a s njim u momčadi zabijao je 1,4 gola u prosjeku.

REUTERS/PIXSELL

U Schalkeu se nadaju čudu na Bernabeuu. Prvu utakmicu osmine finala izgubili su 0-2. Realu fale Ramos i Rodriguez, a Schalke stiže bez Fahrmanna, Draxlera, Farfana i Obasija.

Porto i Basel u Švicarskoj su odigrali 1-1, no veliki hendikep za Portugalce neigranje je Martineza zbog ozljede.