Komentari 42

Za povijest: Ispraznili Anfield u 77. minuti, Redsi ispustili 2-0

8

Liverpool je ispustio 2-0 protiv Sunderlanda. Defoe je zabio za 2-2 u 89. minuti, a Lovren je izašao zbog grčeva. Navijači su prosvjedovali zbog visoke cijene karata

Liverpool je odigrao 2-2 protiv Sunderlanda na Anfieldu u povijesnoj utakmici u kojoj su navijači napustili stadion prosvjedujući protiv povećanja cijena ulaznica. Liverpool je vodio 2-0, ali Defoe je u 89. minuti pogodio za remi.

Firmino i Lallana zabili su u drugom poluvremenu za 2-0 vodstvo Liverpoola koji se na kraju morao zadovoljiti "mršavim" bodom protiv Sunderlanda. Liverpool je držao vodstvo i pobjedu do 89. minute. Sunderlandu je nadu vratio Johnson osam minuta prije kraja, a samo minutu do isteka 90. Jermain Defoe pogodio je za remi.

Lovren opet izašao, ali nije ozlijeđen

Loša vijest za hrvatske bila je izlazak Dejana Lovrena.

Hrvatski stoper morao je van već nakon 10 minuta utakmice nakon jednog duela.

- Lovren je osjetio grč na istom mjestu dva ili tri puta. Nije bilo ništa ozbiljno, no za svaki slučaj smo ga izvadili - rekao je Kloppov pomoćnik Pepijn Lijnders.

Dejan je u siječnju ozlijedio zadnju ložu. To mu je bila osma ozljeda u zadnje četiri sezone.

REUTERS/PIXSELL

Povijesni odlazak navijača s Anfielda

Ne ide bez navijača. Slučajno ili ne, Liverpool je pao nakon te 77. minute i masovnog odlaska navijača s Anfielda.

Nezadovoljni navijači koji žive za svoj klub prosvjedovali su zbog odluke uprave kluba da se cijena ulaznica za obnovljenu tribinu poveća s 59 na 77 funti.

Dvije najveće frakcije Liverpoolovih navijača, Spirit of Shankly i Spion Kop 1906 organizirale su prosvjed te su u 77. minuti napustili stadion.

Navijači su nezadovoljni jer im je uprava kluba obećala kako se cijene ulaznica neće mijenjati. Nema ni razloga za to, Liverpool zarađuje odlično, stiže novac i od TV prava, a navijači smatraju da su za sve krivi vlasnici iz Bostona.

- Nikad dosad nismo imali problema s upravom. Ali ova odluka je stigla iz Bostona. Imali smo već demonstracije, ali nikad ovo. Nikad nismo napustili Anfield - rekao je uoči prosvjeda glasnogovornik navijačke skupine Spirit of Shankly.

"Sveci" bolji od Bilićevih "čekićara"

Southampton je u na svom terenu svladao Bilićev West Ham sa 1-0 golom Maye Yoshide u 9. minuti. West Ham je od 54. minute imao igrača više, jer je crveni karton dobio veznjak Southamptona Victor Wanyama, no Bilićeva momčad djelovala je slabo i bezidejno. Hrvatski napadač Nikica Jelavić nije bio u sastavu West Hama.