Komentari 28

Remi u kaljuži pred 100 ljudi: Vratio nam se dobri, stari HNL

9

Po terenu tek očišćenom od snijega Inter i Slaven pokušali su zabiti gol, ali nije išlo. Proljetni dio HNL-a tako je otvoren remijem kojim će zadovoljniji na kraju vjerojatno biti domaćini

Nakon 54 dana zimske stanke vratio nam se HNL utakmicom Intera i Slaven Belupa u Zaprešiću, prvom ogledu 21. kola HT Prve lige. Završilo je onako kako je i počelo, bez golova (0-0) iako je golova moglo biti na obje strane.

Na utakmici se skupilo jedva 100 ljudi unatoč odluci kluba da se na stadion može ući besplatno.

POGLEDAJTE SAŽETAK:

02:44

Skini TVizzy i pogledaj gol odmah uz link za download getizzy.com/tv_izzy_croatia/.

Utakmica je, podsjetimo, bila upitna nakon velike količine snijega koja je zatrpala sjeverozapadni dio Hrvatske početkom tjedna. Zaprešićani su ga očistili s terena samo dan uoči utakmice iako im je liga ponudila mogućnost da se igra u ponedjeljak. No to su odbili.

Po takvom mekanom i blatnom terenu Slaven je bolje otvorio utakmicu. Mirko Ivanovski promašio je okvir gola iz dobre situacije u 13. minuti, a potom je nova zaprešićka "jedinica" Ante Mrmić u dvije situacije spašavala domaćine zaostatka. Jedina prava šansa za Inter u prvom dijelu bila je ona novog igrača "diva iz predgrađa" Marka Vukčevića u 34. minuti koji je pogodio blok.

GNK Dinamo - NK Lokomotiva

Inter se u nastavku probudio i bio nešto opasniji te je dvaput tražio penal nakon kontakata u šesnaestercu. U obje je situacije, čini se, glavni sudac Fran Jović iz Zagreba ispravno dosudio kako penala nema. Tome Kitanovski na drugoj je strani u završnici pogodio vanjsku stranu mreže.

Podjela bodova znači da Inter ostaje peti s osam bodova zaostatka za četvrtoplasiranom Rijekom, a Slaven je s pet bodova manje na sedmom mjestu, pet bodova iznad opasne zone.