Komentari 3

Reprezentativke su u 'uzvratu' prijetile, a Slovakinje pobijedile

1

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u drugom pripremnom ispitu ovoga puta je izgubila od Slovačke 1-0. Djevojke su bile bolje cijeli susret, ali su pale u finišu

Nakon dva dana hrvatska ženska nogometna reprezentacija odigrala je još jednu pripremnu utakmicu protiv Slovakinja koje su poslužile kao posljednja provjera uoči kvalifikacijskog susreta za Europsko prvenstvo 2013. protiv Engleske.

Reprezentativke su i u drugom susretu doživjele poraz (prvi izgubili 4-1), no ovoga puta izabranice Deana Klafurića pružile su odličan nastup uz minimalan poraz 1-0.

Pred oko 200 gledatelja na gradskom stadionu u Umagu Slovačka je slavila golom Veronike Klechove u 80. minuti iz penala.

No, konačni rezultat ne prikazuje vjerno odnos snaga na terenu jer su hrvatske reprezentativke dobrim dijelom utakmice bile bolje. U prvom poluvremenu su vršile pritisak na slovački gol, najveća prilika dogodila se u 30. minuti kad je udarac Mateje Bulut s 25 metara slovačka golmanica jedva iščupala loptu. Slovakinje nisu imale izglednu priliku gotovo cijelu utakmice, a Hrvatice su prijetile i u nastavku.

U 80. minuti zbio se ključni trenutak utakmice kad je glavna sutkinja utakmice dosudila dvojbeni penal jer je kapetanica Slovačke napravila faul u napadu. Jedina slovačka prijetnja pretvorila se u gol i pobjedu.

Koliko im je značila ova utakmica u kojoj su djevojke dale još jači doprinos, govori i scena nakon utakmice kad su reprezentativke briznule u plač, tim više što su odigrale odličnu utakmicu u drugoj postavi.

Kvalifikacijska utakmica s Engleskom na rasporedu je 31. ožujka u Vrbovcu.