Roger Federer u lovu na peti naslov u Wimbledonu

3

Federer je u polufinalu svladao Gasqueta u tri seta (7-5, 6-3, 6-4), a Nadal je ušao u finale nakon što je Srbin Đoković predao susret

Kao i u prošle godine, u nedjeljnom finalu Wimbledona sastat će se najbolji tenisač svijeta Švicarac Roger Federer i Španjolac Rafael Nadal. Španjolac se nešto lakše plasirao u finale jer je Srbin Novak Đoković predao polufinalni susret kod zaostatka 1-4 u trećem setu. Federer je u polufinalu igrao s francuskim tenisačem Richardom Gasquetom i pobijedio ga u tri seta (7-6, 6-3, 6-4). U prvom setu svaki igrač je sigurno držao svoj servis do 6-5, kad Federer radi break i odlazi do vodstva 1-0 u setovima. U drugom setu Federer radi break odmah na početku i drži svoj servis do kraja i već vodi 2-0. Švicarac oduzima opet servis Francuzu u sedmom gemu trećeg seta i odlazi u svoje peto finale Wimbledona zaredom. U drugom polufinalu mladi Srbin Novak Đoković dobio je prvi set 6-3. Drugi igrač svijeta Nadal potom osvaja drugi set uz jedan izgubljeni gem. U trećem setu je Španjolac otišao do 4-1, ali Đoković koji je imao problema s ozljedom leđa i infekcijom nožnog palca predaje susret. Rafaelu Nadalu je ovo drugo uzastopno finale u All England Clubu. Amerikanka Venus Williams došla je do svog četvrtog Wimbledona u karijeri pobjedivši u finalu najveće iznenađenje turnira Francuskinju Marion Bartoli u dva seta (6-4, 6-1). Francuskinja je je u polufinalu izbacila prvu nositeljicu Belgijanku Justine Henin. Venus je osvajala naslov u Wimbledonu 2000., 2001., i 2005. godine. POLUFINALE: Federer-Gasquet 7-5, 6-3, 6-4 Nadal-Đoković 3-6, 6-1, 4-1, Nadal predaje FINALE ŽENE: Williams-Bartoli 6-4, 6-1