Komentari 2

Rukavina iznudio penal za Pao i poništen mu je gol

1

U prvoj utakmici ovoljetnog izdanja Uhrencupa, nogometnog turnira u švicarskom Grenchenu, Panathinaikos je pobijedio Young Boyse 2-1

Prvih je 45 minuta u napadu grčke momčadi sasvim solidno odradio Ante Rukavina. U 29. je minuti fino zabio, ali su mu suci poništili gol zbog zaleđa. Dvije minuta kasnije iznudio je 11-erac koji je u 2-0 vodstvo Grka pretvorio kapetan Karagounis. Hrvatski je napadač na poluvremenu zamijenjen. Gol Panathinaikosa 90 je minuta branio Mario Galinović. Teže je, ali bez posljedica po njegovu momčad, kiksao u 41. minuti ispustivši loptu iz ruku. U austrijskom je Leogangu, u neposrednoj blizini Salzburga, ruski Zenit iz St. Peterburga pobijedio bečku Austriju 1-0. Jedini je pogodak na utakmici bio djelo Pavela Pogrebnjaka u 90. minuti. Ivica Križanac za ruski je sastav odigrao također prvih 45 minuta.

Prijateljske nogometne utakmice:
Panathinaikos – Young Boys 2-1 (Salpingidis 11, Karagounis 31-11m / Frimpong 81)
Austria Beč – Zenit 0-1 (Pogrebnjak 90)