Komentari 136

Golčinom Hamšika Slovačka je dobila danas bezidejnu Rusiju

12

Hamšik je vodio igru svoje momčadi poput istinskog lidera i potvrdio klasu koju već godinama unazad pokazuje u talijanskoj Serie A. Zabio je i prekrasan gol, vrijedan tri boda

Rusija i Slovačka otvorile su drugo kolo francuskog Eura utakmicom u Lilleu. Slovaci, koji su u prvom kolu poraženi od Velšana imali su imperativ pozitivnog rezultata protiv Rusa koji su ostavili pozitivan dojam protiv Engleske remijem 1-1.

Završilo je pobjedom Slovaka 2-1, najviše zahvaljujući prekrasnom golu Mareka Hamšika iz prvog poluvremena.

Hamšik zabio savršen gol u savršeno vrijeme

Tek u 28. minuti viđeno je prvo veće uzbuđenje. Fedor Smolov pucao je s dvadesetak metara, ali neprecizno. Četiri minute kasnije, Slovaci su poveli sjajnim golom Vladimira Weissa, kojem je to bio peti gol za reprezentaciju.

Zatim na scenu stupa najbolji slovački igrač, Marek Hamšik. U 42. minuti lopta mu je prešla preko noge prilikom jednog udarca iz dobre pozicije, a tri minute kansije zabija fenomenalan gol iskosa.

Slovaci rutinski kontrolirali utakmicu do posljednjih deset minuta

Slovačka je odradila odlično prvo poluvrijeme, a pored dva gola razlike, u prilog im je išla indisponirana i bezidejna Rusija.

Izbornik Slucki reagirao je instantno dvostrukom zamjenom za nastavak - zamijenio je primarnu veznu osovinu Neustadter - Golovin novim parom veznjaka, Glušakov - Mamaev.

Upravo je Denis Glušakov pokrenuo igru 'zbornaje komande', ali to se dogodilo malo prekasno.

Deset minuta prije kraja glavom je plasirao loptu u mrežu Kozačika na asistenciju Šatova i Rusi su bili blizu povratka.

Russia v Slovakia - EURO 2016 - Group B

Uslijedio je jači pritisak Rusa, Slovaci su se panično branili u nekoliko navrata, međutim, rezultat se do kraja nije mijenjao.

Igrač utakmice: Marek Hamšik

Strijelac moguće i najljepšeg gola na dosadašnjem turniru. Vodio je igru svoje momčadi poput istinskog lidera i potvrdio klasu koju već godinama unazad pokazuje u talijanskoj Serie A.