Komentari 133

SAD slavio, Dempseyev gol u 29. sekundi peti najbrži ikad...

16

Clint Dempsey zabio je peti najbrži gol u povijesti SP-a za vodstvo protiv Gane, no Ganci se vraćaju u 82. John Brooks u svom debiju zabija za veliku pobjedu SAD-a

Clint Dempsey majstorski prima, okreće svog čuvara i zabija za 1-0 SAD-a. Svi su pogledali semafor. Vrijeme se za američke navijače zaustavilo u 29. sekundi. Dempsey je ušao u povijest zabivši peti najbrži gol svih vremena na svjetskim prvenstvima, a SAD je pobijedio Ganu 2-1 u drugoj utakmici skupine F.

SAD je imao poseban motiv vratiti Gani za dva bolna poraza s dva posljednja svjetska prvenstva. Posebno je neugodan bio onaj poraz s prošlog Svjetskog prvenstva kad je Gana izbacila SAD u osmini finala nakon produžetaka. Igrači Jürgena Klinsmanna izdržali su sve napade Gane od te 29. sekunde do 82. minute kad je Andre Ayew zabio za izjednačenje. Gana je imala dosta šansi, bili su bolji od SAD-a i bilo je pitanje kad će Tim Howard morati po loptu u gol.

Ganci su izjednačili iz 17. udarca na američki gol i krenuli po drugi gol, a u jednom od rijetkih izleta Amerikanaca na polovicu Gane zabio je John Brooks i to nakon kornera osam minuta prije kraja utakmice. Bio je to gol vrijedan tri boda za SAD, a Brooks ga je zabio u svom debiju! Amerikancima se u 23. minuti ozlijedio Altidore kojeg su morali iznijeti s travnjaka. U svlačionici je na poluvremenu ostao i ozlijeđeni Matt Besler, a umjesto njega ušao je Brooks. No taj Brooks na kraju je ispao heroj.

Gana je na prošlom SP-u bila pravo iznenađenje. Izgubili su tek u četvrtfinalu od Urugvaja i to nakon što je Luis Suarez malo glumio golmana i na taj način spasio svoju momčad. Gana je nakon ovog poraza u teškoj situaciji.

U skupini su još Njemačka i Portugal. A Portugalci će tražiti iskupljenje nakon teškog poraza na startu od Njemačke (0-4).