Komentari 17

Salah promašio penal, a Mane prazan gol. Leicester uzeo sve

4

Svega 48 sati nakon utakmice protiv Cityja "lisice" su iznenadile "redse" i pobjedom 1-0 ostale u gornjoj polovici Premiershipa. Jedini gol zabio je Lookman i tako pomogao "građanima" jer Liverpool je sad na -6

Nogometaši Leicestera svladali su na domaćem terenu Liverpool 1-0 u ogledu 20. kola engleske Premier lige.

Drugi je to poraz Liverpoola u sezoni, a podsjetimo kako su onaj prvi upisali početkom studenoga protiv West Hama.

Zagrljaj Lovrena i Kloppa 01:07

U prvom poluvremenu gotovo se nije izlazilo iz domaćeg šesnaesterca, a najbolju je šansu propustio Salah kojem je u 15. minuti Schmeichel obranio penal, a odbijenu loptu je Salah udarcem glavom smjestio na gredu.

No, imao je Liverpool još brojne prilike, a fenomenalna je bila ona Sadija Manea u 56. minuti, kad je primio loptu Dioga Jote i bio sam pred Schmeichelom. Mogao je birati gdje će pucati, gol je bio gotovo prazan, a pogodio je - gledatelje na tribini.

Premier League - Leicester City v Liverpool

Mnogo toga je obranio domaći golman, ali su se i gosti propisno ispromašivali. U 59. minuti je Liverpool kažnjen za sve to, a gol za 1-0 je zabio Ademola Lookman. I nakon toga je Liverpool konstantno pritiskao, napadao i prijetio, ali baš sve nalete je domaća obrana odbila i na kraju osvojila velika tri boda. Nije se zgorega podsjetiti kako je Leicester prije samo dva dana od Manchester Cityja primio šest golova.

Salahov promašaj penala i Lookmanov gol pogledajte OVDJE.

Podsjetimo i kako su prije šest dana Liverpool i Leicester odigrali uzbudljivu utakmicu Liga kupa koju je Liverpool dobio nakon penala. Bilo je 3-3 nakon 90 minuta.

Liverpool je ostao šest bodova iza vodećeg Manchester Cityja, dok se Leicester popeo na deveto mjesto.

Podsjetimo da je West Ham pobjedom od 4-1 kod Watforda prekinuo negativan niz posljednjih tjedana. Naime, prije utorka West Ham je u svim natjecanjima imao remi i čak četiri poraza u zadnjih pet nastupa.

Za West Ham nije dobro počelo ni ovo gostovanje kod Watforda koji je već u 4. minuti poveo golom Dennisa. No, unutar samo tri minute prvog dijela West Ham je preokrenuo, a vrlo lijepe akcije gostiju golovima su završavali Souček u 27. i Benrahma u 29. minuti. Utakmica je odlučena u 58. minuti kada je Noble s bijele točke pogodio za 3-1.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić u igru je ušao u 85. minuti dvoboja te je u 92. postavio konačnih 4-1. Sve mu je pripremio Bowen koji je izvrtio domaću obranu, a Vlašić je s deset metara pogodio praznu mrežu za svoj premijerni pogodak u dresu West Hama.

U srijedu igraju Chelsea - Brighton i Brentford - Manchester City, dok se u četvrtak sastaju Everton - Newcastle i Manchester United - Burnley.

Premier liga, 20. kolo:

• Leicester - Liverpool 1-0 (Lookman 59)
  • Crystal Palace - Norwich 3-0 (Edouard 8-11m, Mateta 38, Schlupp 42)
  • Southampton - Tottenham 1-1 (Ward-Prowse 25 / Kane 41-11m)
  • Watford - West Ham 1-4 (Dennis 4 / Souček 27, Benrahma 29, Noble 58-11m, Vlašić 90+2)