Komentari 8

Šarapova preko Azarenke do svog 25. WTA turnira u karijeri

4

Maria Šarapova pobijedila je Viktoriju Azarenku u finalu WTA turnira u Stuttgartu. Ruskinja je bila bolja od prve tenisačice svijeta 6-1, 6-4. Mariji je to 25. WTA naslov

U finalu WTA turnira u Stuttgartu (dvorana, zemljana podloga), u ogledu dvije najbolje svjetske tenisačice u ovom trenutku, Marija Šarapova je pobijedila Viktoriju Azarenku 6-1, 6-4.

Osvojila je tako Šarapova 25. WTA turnir u karijeri, a premijerni ove godine. Azarenka je, pak, ostala na 12. titula, a ovo joj je bio tek drugi poraz u 2012. godini (nakon Bartoli u Miamiju).

U prvom je setu Šarapova potpuno dominirala osvojivši dvostruko više poena (28-14). U drugom je setu Azarenka odolijevala do 3-3, kada je ipak pokleknula na svoj početni udarac. Šarapova je iskoristila tek osmu break-loptu u tom setu, ali joj je to bilo dovoljno da kasnije put do slavlja potvrdi s dva lako osvojena servis-gema u kojima nije izgubila niti jedan poen.

Ukupno je u cijelom meču Azarenka imala jednu jedinu break-loptu, koju nije iskoristila. Ruska je tenisačica osvojila čak 31 od 37 poena nakon prvog ubačenog servisa. Iskoristila je tri od 11 break-lopti, a u meču je osvojila čak dvadeset i jedan poen više (68-47).

Donekle je ovo bila "osveta" za finalne poraze ove godine Šarapove od Azarenke. Gubila je na Australian Openu u finalu (6-3, 6-0 za Bjeloruskinju) i u Indian Wellsu (6-2, 6-3 za Azarenku). Ukupno sada Azarenka ima 5-4 u međusobnim omjerima.