Komentari 56

Šarić opet najbolji u Sixersima, Bojan slavio nakon produžetka

4

Od petorice hrvatskih košarkaša "preko bare", u noći sa subote na nedjelju slavio je samo Bojan Bogdanović. Dvoznamenkasti su, osim njega, opet bili Dario Šarić i Mario Hezonja

Bojan Bogdanović zabio je 17 poena uz šest skokova i jednu asistenciju u 40 minuta u pobjedi njegove Indiane nad bivšim klubom Brooklynom 123-119 nakon produžetka u sinoćnjoj utakmici NBA lige. Pacersi, za koje je Victor Oladipo utrpao 38 poena, tom su pobjedom ostali na četvrtoj poziciji Istočne konferencije s omjerom 19-14.

Dario Šarić imao je jednako efikasnu večer za svoju Philadelphiju sa 17 poena, šest skokova i pet asistencija za 33 minute, ali nije uspio doći do pobjede na gostovanju kod Toronto Raptorsa (102-86). Sixersi ostaju deseti na Istoku s omjerom 14-18.

Mario Hezonja nastavio je dobivati veliku minutažu u dresu Orlanda. Za 35 minuta u Washingtonu zabio je 16 poena uz četiri skoka, jednu asistenciju, tri ukradene lopte i jedan blok. Ipak, njegov Magic izgubio je od Wizardsa 130-103 i ostao na dnu Istoka s omjerom 11-23.

Ni Dragan Bender nije imao dobar dan sa svojim Phoenix Sunsima. Čapljinac je u 22 minute domaćeg ogleda protiv Minnesote zabio sedam poena uz jedan skok, a Sunsi su izgubili 115-106. Sa svega 12 pobjeda i 13 poraza drže 13. mjesto na Zapadu.

Ivica Zubac nije ulazio u igru za Los Angeles Lakerse koji su izgubili kod kuće od Portlanda 95-92, ostali su na 11 pobjeda i 20 poraza 11. na Zapadu.

Čudesnu večer imao je Pau Gasol. Legendarni Španjolac upisao je deseti triple-double u karijeri u NBA-u s 14 poena, 11 skokova i 10 asistencija i pobjedi San Antonio Spursa protiv Sacramento Kingsa 108-99.

Rezultati:

• Atlanta Hawks - Dallas Mavericks 112-107
  • Boston Celtics - Chicago Bulls 117-92
  • Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks 111-106
  • Indiana Pacers - Brooklyn Nets 123-119 (produžetak)

SJEVEROZAPADNA DIVIZIJA
1. Minnesota     20 13 .606 -