Komentari 27

Senzacija na Otoku! Spurse je iz Kupa izbacio četvrtoligaš...

3

Colchester United je na penale iz Liga kupa izbacio prošlogodišnjeg finalistu Lige prvaka, Tottenham. Spursi su čak 70 mjesta iznad četvrtoligaša u engleskim prvenstvima!

Nogometaši engleskog četvrtoligaša Colchester Uniteda napravili su senzaciju u 3. kolu Carabao Cupa, u kojem su bili izbacili aktualnog europskog doprvaka Tottenhama boljim izvođenjem jedanaesteraca, a Manchester City je kao gost bio bolji od engleskog drugoligaša Prestona sa 3-0.

00:12

Tottenham u 90 minuta nije uspio svladati domaćeg vratara desetoplasirane momčadi engleskoj četvrtoj ligi (League Two), a u raspucavanju sa 11 metara za Spurse to nisu uspjeli napraviti Christian Eriksen i Lucas Moura pa je domaća momčad s ukupnih 4-3 u jedanaestercima izborila nastup u 4. kolu engleskog Liga kupa.

Colchesteru se pridružio još jedan četvrtoligaš, Crawley Town, koji je pred svojim navijačima izbacio drugoligaša Stoke City, također u raspucavanju s bijele točke. U 90 minuta rezultat je bio 1-1, a s bijele točke su sva petorica domaćih izvođača pogodila cilj pa je Stokeu presudio promašaj Vokesa u prvoj seriji.

City prije utakmice s Dinamom 'natrpao' Preston

Manchester City, branitelj prošlogodišnjeg naslova u ovom natjecanju, sve je dvojbe oko pobjednika riješio u prvom poluvremenu. Raheem Sterling je u 19. minuti pogodio za 1-0, potom je asistirao Gabrielu Jesusu za 2-0 u 35. minuti, a u 42. minuti je igrač Prestona Ledson nesretno skrenuo loptu u svoju mrežu.

Dinamov sljedeći suparnik u Ligi prvaka će do dvoboja s hrvatskim prvakom odigrati još i utakmicu 7. kola Premier lige, u kojoj će u subotu (18.30 sati) gostovati kod Evertona koji je pobjedom 2-0 na gostovanju kod Sheffield Wednesdaya izborio 4. kolo Carabao Cupa. (jć)