Komentari 10

Serena ipak prejaka: Martić je ispala u 1/8 finala US Opena

1

Martić je protiv 23-ostruke "grand slam" pobjednice odigrala odličan susret, no 38-godišnja Amerikanka se ipak pokazala presnažnom suparnicom. U četvrtfinalu će igrati protiv Kineskinje Wang Qiang

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u četvrtfinale US Opena, bolja od nje je u susretu 4. kola bila šesterostruka pobjednica turnira u New Yorku Amerikanka Serena Williams sa 6-3, 6-4 nakon sat i pol igre.

Jedini "break" u susretu naša je igračica ostvarila u prvoj igri kada je oduzela servis Amerikanki iako je Williams imala 40-0. Nažalost, već u sljedećoj igri Martić je ispustila prednost, da bi kod rezultata 4-3 za Williams naša igračica još jednom pokleknula na svom početnom udarcu. Imala je Martić 15-40 za ekspresni povratak u set, ali je Williams s četiri uzastopna osvojena poena ipak privela prvi set u svoju korist sa 6-3.

U drugom setu jedni "break" Williams je ostvarila u petoj igri u kojoj je u jednom poenu uganula i gležanj pa je zatražila medicinsku pomoć. Ipak, bez problema je nastavila susret te kod 4-2 imala 0-40 i još jednu priliku za dvostruki "break", no Martić je s nekoliko doličnih poena zadržala rezultatski priključak. Naša igračica ipak nije uspjela u preostala dva servis-gema Amerikanke ozbiljnije zaprijetiti povratkom.

Williams će u četvrtfinalu igrati protiv Kineskinje Wang Qiang koja je ranije u nedjelju izbacila drugu nositeljicu Ashleigh Barty sa 6-2, 6-4.