Sjedi jedan! Kicker dao loše ocjene Hrvatima u Bundesligi

1

Hrvatski igrači svojim nastupima u 2.kolu Bundeslige nisu baš zablistali. Mišljenje je to njemačkog sportskog magazina Kicker koji im nije dodijelio baš dobre ocjene

Njemački sportski magazin Kicker objavio je ocjene nogometaša koji su proteklog vikenda zaigrali u 2. kolu Bundeslige. Hrvatski igrači nisu u prošloj rundi ostavili posebno značajni trag, što se vidi i po ocjenama u Kickeru.

Doduše, Mladen Petrić i Andre Mijatović bili su strijelci za svoje klubove u remiju HSV-a i Herthe u Hamburgu 2-2, ali svejedno se ne mogu pohvaliti baš s dobrim ocjenama, pogotovo HSV-ov igrač. Petrić je izborio penal za domaćine, kojeg je skrivio baš Mijatović. Petrić je i zabio s bijele točke u 25. minuti. Mijatović, kapetan Herthe, zabio je u 88. minuti za konačnih 2-2.

Petrić, koji je igrao do 67. minute, dobio je skromnu ocjenu 4.5 (ocjene su od najbolje jedinice do najlošije šestice), dok je Mijatović ipak prošao s dosta boljom trojkom.

Ivan Perišić, ljetošnje pojačanje prvaka Borussije iz Dortmunda, dobio je također solidnu trojku na gostovanju svog kluba kod Hoffenheima, iako je igrao samo od 56. minute. Hoffenheim je dobio tu utakmicu s 1-0, a bosanski veznjak domaćih Sejad Salihović, koji je zabio fantastičan gol iz slobodnog udarca s 30-tak metara u devetoj minuti, nagrađen je s ocjenom 2.5.

Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu za Wolfsburg, koji je pred svojim navijačima izgubio od Bayerna s 1-0. Mandžukić je ocijenjen s četvorkom, dok je Srđan Lakić ušao u igru u 88. minuti i ostao je bez ocjene. Isto vrijedi i za Ivicu Olića, koji je za Bavarce zaigrao od 86. minute, dok Danijel Pranjić nije ulazio u igru.

Četvorku je dobio i Ivo Iličević, nastupivši svih 90 minuta za Kaiserslautern koji je kao domaćin odigrao s Augsburgom 1-1.

Mato Jajalo igrao je do 75. minute na gostovanju svog Kölna kod Schalkea, koji je deklasirao Jajalovu momčad s 5-1. Jajalo je dobio slabu peticu, dok je kod domaćina trostruki strijelac, nizozemski napadač Klaas-Jan Huntelaar, zaradio čistu jedinicu.