SK, veslanje: Damir Martin i Luka Radonić ušli u polufinale

1

Dvostruki europski prvak Damir Martin dvaput je morao na vodu. U kvalifikacijama mu je za pobjedu u njegovoj skupini dovoljan bio rezultat 7:15.680 minuta. U četvrtfinalu se već spustio ispod sedam minuta

Hrvatski veslači Damir Martin i Luka Radonić izborili su mjesto u polufinalu trećeg natjecanja za Svjetski kup koje se do nedjelje održava u poljskom Poznanju.

Dvostruki europski prvak Damir Martin dvaput je morao na vodu. U kvalifikacijama mu je za pobjedu u njegovoj skupini dovoljan bio rezultat 7:15.680 minuta. U četvrtfinalnoj utrci Martin se već spustio ispod granice od sedam minuta (6:59.840) te još jednom pobjedom izborio mjesto u subotnjem polufinalu (15.10 sati).

Luka Radonić je u konkurenciji lakih samaca imao lakši dan i samo jedan izlazak na vodu. Pobjednik posljednjeg natjecanja u Luzernu slavio je u svojoj kvalifikacijskoj skupini u vremenu 7:11.220 minuta, ispred Norvežanina Tjoema (7:12.520) i Austrijanca Taborskog (7:15.050).

No Radonića čeka naporniji subotnji program. U jutarnjem dijelu natjecanja (10.25 sati) prvo će veslati u polufinalu, a bude li među trojicom najbržih u svojoj skupini, u poslijepodnevnom finalu (16.55 sati) će se boriti i za novu pobjedu.