Komentari 51

Prva utakmica i - iznenađenje: Islanđani su šokirali Šveđane!

8

Rukometaši Islanda u prvoj su utakmici Europskog prvenstva u Splitu pobijedili Švedsku 26-24, a imali su i +10 u 40. minuti. U Poreču je Bjelorusija pobijedila Austriju 27-26

Kakav start Europskog rukometnog prvenstva. Iako je Švedska po svima bila apsolutni favorit prije same utakmice, Island je u Splitu pobijedio Švedsku 26-24 i svima pokazao koliko su se prevarili kad su ih otpisivali i prije početka EP-a.

Švedska je katastrofalno krenula u utakmicu, Island od starta utakmice dominirao i ubrzo je bilo +5. Golman Islanđana Gustavsson spustio je roletu i prvo poluvrijeme, koje je Island dobio 15-8, završio s 11 obrana. Šveđani su bili grozni, u napadu spori, neorganizirani, obrana loša, golmani nemoćni i prednost Islanda iz minute u minute je rasla.

Splitska Riva je u kockastom, Šveđani pod gasom još od jutra

U 40. minuti Island je imao +10, 21-11, i činilo se da slavlje navodnog autsajdera može početi. No Šveđani se bude i s nekoliko brzih golova spuštaju prednost iz napada u napad.

U završnicu se ušlo s minimalnom prednosti Islanda i malo je nedostajalo do apsolutnog preokreta. No iskusni Islanđani zabijaju dva laka gola, dvije minute prije kraja je +5 i to je bilo to.

Švedsku su razbili vanjski igrači Gudmundsson sa sedam i Karason sa pet golova te krila Gunnarsson i Sigurdsson s pet golova. Gustavsson je utakmicu završio sa 14 obrana. Kod Šveđana raspoložen je bio srednji vanjski Gottfridsson sa šest golova, ali s 12 potrošenih lopti.

Bjelorusi dobili i gotovo sigurno izborili drugi krug

Iako je tek prva na prvenstvu, utakmica u Poreču ujedno je i utakmica koja je odmah vrlo vjerojatno odlučivala o trećem putniku u drugi krug Europskog prvenstva s obzirom da su s njima u skupini još Francuska i Norveška, a nikoga od njih niti jedni ne mogu pobijediti. Barem ne bi trebali.

Srpski izbornik: Nemam ja što pričati sa Saračem o rukometu

Bjelorusija je pobijedila Austriju 27-26 i tako najavila prolazak u drugu fazu koju će igrati u Zagrebu. Do velikih bodova predvodio ih je Kuleš sa sedam golova, Puhovski je zabio pet, a Saldatsenka imao 13 obrana.

Za Austrijance je briljirao lijevi vanjski Kiela Bilyk koji je zabio osam golova. Golman Thomas Bauer imao je 14, a golman Nexea Kristian Pilipović imao je dvije obrane.