Komentari 3

Splićani razbili Goricu i osigurali drugo mjesto uoči doigravanja

Split je ligaški dio natjecanja okončao s omjerom pobjeda i poraza 26-7 te zauzeo drugo mjesto zbog boljeg međusobnog omjera u dvobojima s Cibonom. U četvrtfinalu doigravanja će na Zabok

U zaostaloj utakmici prvenstva Hrvatske za košarkaše Split je kao gost uvjerljivo svladao Goricu s 89-61 (17-17, 22-15, 23-12, 27-17) te osigurao drugo mjesto uoči doigravanja.

Splićani su se počeli odvajati u drugoj četvrtini, na odmor otišli sa sedam koševa prednosti, a dvoboj je odlučen u trećoj četvrtini kada je gostujući sastav pobjegao na 20-ak koševa razlike pa je četvrta četvrtina bilo tek odrađivanje posla.

Velika Gorica: Utakmica 33. kola prvenstva Hrvatske između Gorice i Splita

Toni Perković ubacio je 23 koša za Split, dok je Borna Kapusta postigao 13 poena za Goricu.

Split je ligaški dio natjecanja okončao s omjerom pobjeda i poraza 26-7 te zauzeo drugo mjesto zbog boljeg međusobnog omjera u dvobojima s Cibonom, koja je također sa 26-7 završila na trećoj poziciji, dok je Gorica sa 24-9 završila četvrta. Još ranije je prvo mjesto uoči doigravanja osigurao Zadar sa 29-4.

Od ranije se zna kako će u četvrtfinalu Zadar igrati protiv osme Šibenke, sada je poznat i drugi par Split - Zabok, dok će preostala dva para biti poznata nakon susreta Sonik Puntamika - Šibenka, koji se igra u petak. U slučaju pobjede Puntamike u četvrtfinalu će igrati Cibona - Adria Oil Škrljevo i Gorica - Sonik Puntamika, dok će u slučaju pobjede Šibenke parovi biti Cibona - Sonik Puntamika i Gorica - Adria Oil Škrljevo.