'Streloviti' u 8. finalu za redom do pete titule prvaka Europe

7

Nastavljena je nevjerojatna dominacija naše muške reprezentacije u pikadu. U svom osmom finalu za redom osvojili su već peti naslov europskih prvaka. Bravo, dečki...

Hrvatska muška pikado reprezentacija prvak je Europe. U finalnom meču Europskog prvenstva koje se od 14. do 20. lipnja održava u Sportskoj dvorani Žatika u Poreču, 'streloviti' su pobijedili Njemačku 9-7. Tako je nastavljena dominacija naših pikadista koji su osmu godinu za redom nastupili u finalima EP, a ovo im je peta zlatna medalja u tom periodu, odnosno sedma ukupno.

Nije počelo dobro jer su Nijemci nakon prvog kruga poveli 4-0, a nakon drugog je bilo 6-2. Tada su se naši igrači trgnuli i dobili sedam od sljedećih osam susreta za novu titulu prvaka. Reprezentacija je nastupila u sastavu Zdravko Antunović, Dragutin Pečnjak, Boris Krčmar, Krešo Kranjčina, Vladimir Lešić i Ivica Cavrić.

- Ne znam je li neka reprezentacija u bilo kojem sportu uspjela osam godina za redom biti u finalu EP-a, ali ovo što ovi dečki rade je nešto stvarno posebno. Nakon nešto lakših utakmica protiv BiH i Luksemburga na startu, bili smo na velikim mukama protiv Švicarske i Češke jer smo u obje utakmice slavili s minimalnih 9-8. I onda ovo finale protiv Nijemaca u kojemu smo se našli u zaostatku iz kojega se može izvući samo psihički jako čvrsta momčad, a mi smo to srećom danas bili - rekao je voditelj reprezentacije Predrag Penić.

Ženska reprezentacija 13.

Naša ženska reprezentacija nije imala uspješan nastup jer su nakon uvodne pobjede protiv Mađarske poražene od Slovačke i Slovenije. Vlatka Lešić, Darija Balen, Olja Pavlović, Jasna Šegvić, Đurđica Delić i Tanja Perić, pod vodstvom Vlaste Stankić, tako su završile na diobi 13. mjesta.

Sutra je posljednji dan natjecanja u Poreču, a na rasporedu je pojedinačno EP u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji.