Komentari 142

Olsen heroj utakmice: Švedsku spasio od poraza protiv Furije

Najbolja šansa za Šveđane bila je ona iz 42. minute kada se Isak našao na svega par metara ispred Simona. Odlično je pucao, ali Llorente je spasio Španjolce koji su gotovo cijelo vrijeme prijetili švedskoj mreži

U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacije Španjolske i Švedske su u Sevilli odigrale bez golova.

POGLEDAJTE VIDEO: Virtualni stadion

Virtualni stadion, počinje navijanje za europsko 02:12

Bila je to utakmica u kojoj je "Furija" dominirala i imala nekoliko odličnih prilika no nije uspjela svladati sjajno raspoloženog Robina Olsena.

Švedska se koncentrirala na obranu, a prilike je tražila iz kontri. Dva puta je zaprijetila i oba puta su to bile gol prilike, no napadači Isak i Berg nisu uspjeli zabiti.

Euro 2020 - Group E - Spain v Sweden

Za Španjolce je do 74. minute igrao bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo koji je bio među boljim igračima u španjolskim redovima.

Prvu veliku priliku na utakmicu imala je "Furija" u 16. minuti. Koke je ubacio u kazneni prostor, Dani Olmo pucao glavom, no Robin Olsen je sjajno obranio. U 24. minuti Koke je pucao, no pored gola. Koje je imao odličnu priliku i u 30. minuti, no veznjak Atletico Madrida je ponovo bio neprecizan.

U 38. minuti "Furija" je imala najbolju priliku u prvom dijelu. Morata se nakon pogreške švedske obrane našao sam ispred Olsena, ali je pucao pored gola.

U 42. minuti napokon su zaprijetili i Šveđani. Alexander Isak se nakon brze kontre našao u sjajnoj prilici. Odlično se riješio Paua Torresa i pucao, no lopta se od Llorentea odbila u okvir gola, pa u ruke vratara Unaija Simona.

Morata je imao odličnu priliku i u uvodnim minutama nastavka, ali je ponovo loše pucao.

Football: European Championship, Group E, Spain - Sweden

Švedska je i u nastavku susreta svoje prilike tražila iz kontri. Jedna je takva u 60. minuti umalo urodila vodstvom. Isak se odlično snašao na desnoj strani kraj trojice čuvara i odlično uposlio Berga na drugoj stativi, no švedski napadač je promašio praktički prazan gol.

U sudačkoj nadoknadi Španjolska je imala još dvije sjajne prilike. No Olsen je zaustavio udarce Morena i Sarabije.

EUROPSKO PRVENSTVO, 1. KOLO 21:00 , Estadio de La Cartuja
Španjolska
0 : 0
Švedska
90'+6'

Vinčić je označio kraj utakmice u Sevilli.

Španjolska momčad gotovo je cijelu utakmicu prijetila mreži Olsena koji je fenomenalnim obranama osigurao bod svojoj reprezentaciji.

90'

Opet fenomenalni Olsen. Idealan ubačaj Sarabie za Gerarda Morena koji je glavom pucao, ali Olsen je ponovo bio na pravom mjestu.

Četvrti sudac pokazao je šest minuta sudačke nadoknade.

88'

Švedska reprezentacija kao da je odlučila potpisati 0-0. Gotovo da i ne pokušavaju izaći iz svoje polovice te svaku primljenu loptu samo šalju što je moguće dalje od svog šesnaesterca.

S druge strane, Španjolci maksimalno kontroliraju utakmicu te konstatno prijete i pucaju iz svih oružja, ali za sada su bez učinka.

78'

Španjolci i dalje prijete mreži Šveđana, ali teško pronalaze rupu.

Pucao je sada Llorente , ali golman Olsen boksao je loptu.

Pedri i Olsson ostali su ležati na travnjaku pa je sudac odlučio zaustaviti igru. Pruža im se liječnička pomoć.

Španjolac se brzo pridigao, ali čini se da je kod Šveđana riječ o grčevima.