Komentari 5

Svjetska liga: Hrvatska dobila Nijemce, ide na završni turnir

1

Rudićevi izabranici s 11-6 su pobijedili Njemačku i osigurali plasman na završni turnir Svjetske lige. Tako su i uzvratili Nijemcima za poraz na nedavnom Euru

Hrvatski vaterpolisti s uvjerljivih su 11-6 svladali Njemačku u Magdeburgu, u sklopu skupine B Svjetske lige. Osigurali su na taj način prvo mjesto i plasman na završni turnir koji će se u lipnju održati u Kazahstanu…

Rudićevi su izabranici na taj način uzvratili Nijemcima za poraz koji ih je na nedavnom Europskom prvenstvu u Eindhovenu ostavio bez četvrtfinala. Pred obje su reprezentacije u skupini B još domaće utakmice protiv Makedonije, ali kako Hrvatska sada ima četiri boda više od Njemačke, jasno je da joj prvo mjesto više ne može izmaknuti.

Koliko su naši vaterpolisti ozbiljno shvatili ogled u Magdeburgu govori i podatak da su u sve četiri četvrtine bili bolji od domaćina. Na poluvremenu su vodili s 5-3, a u nastavku su i dodatno stisnuli gas i odjurili do vrijedne pobjede koja će im omogućiti da u lipnju brane lanjsku broncu iz Firence.

Po tri su gola za Hrvatsku u večerašnjoj utakmici postigli Sandro Sukno i Maro Joković, dva je dodao Miho Bošković, a po jedan Petar Muslim, Nikša Dobud i Samir Barač.