Komentari 4

The Sun: Ballack je najveći gubitnik u finalu Eura '08

1

Londonski tabloid navodi da je kapetan njemačke nogometne reprezentacije, Michael Ballack, najveći “luzer” finala Europskog prvenstva

Naime, on je u karijeri ček devet puta osvajao tek druga mjesta. Sun piše da je Ballackov gubitnički niz započeo 2000. godine s Bayer Leverkusenom. U posljednjoj utakmici prvenstva Bayeru je bio potreban samo bod protiv Unterhachinga, ali porazom 2-0 (Ballack je postigao autogol) naslov je pripao Bayern Münchenu. Tada je uslijedila 2002. godina kada je Ballack s “apotekarima” izgubio titulu u Bundesligi od Borussije Dortmund, finale Njemačkog kupa od Schalkea i Finale Lige prvaka od Real Madrida. Šest tjedana kasnije Njemačka je izgubila u finalu Svjetskog prvenstva od Brazila 2-0, a Ballack nije mogao ni nastupiti zbog kartona. Nakon transfera u Bayern München završio je kao drugi u prvenstvu 2004. godine. U Chelseaju je u Premiershipu 2007. završio također kao drugi iza Manchester Uniteda, dok je ove godine Ballackov Chelsea osim drugog mjesta u Premiershipu poražen i u finalu Lige prvaka i Liga Cupa.