Tko će kome... - Podolski zabijao, ali nije proslavljao

1

Rođeni Poljak u napadu njemačke reprezentacije zabio je oba gola svojoj zemlji u pobjedi "Elfa" 2-0 u prvom kolu Eura na stadionu u Klagenfurtu

Nije bilo lijepo gledati takve prizore. Pogotovo ako ste navijač njemačke reprezentacije. Lukas Podolski je u 20. minuti zabio za vodstvo Njemačke 1-0 protiv Poljske i u prvi trenutak se činilo da je gol poništen zbog zaleđa. Podolski se nije niti nasmiješio, a pogotovo proslavio prvi njemački gol na Europskom prvenstvu.
- Rođen sam u Poljskoj, tamo mi je obitelj. Bio je to jako neobičan miks osjećaja - rekao je Podolski nakon utakmice, a prije nje je također govorio u sličnom stilu.
- U meni kuca Poljsko srce, ali profesionalac sam i u svakoj utakmici želim dati sve od sebe.
Da stvar bude još gora, Podolskom je za prvi gol asistirao - Miroslav Klose. Poljaci pokopali Poljake. A ta je istina još i veća kada znao da je Podolski zabio i drugi gol za Njemačku u 72. minuti. To je, tvrdi Podolski, samo početak.
- Moramo nastaviti u ovom ritmu. Ne smijemo si dozvoliti bilo kakvo opuštanje - dodao je Podolski i tim riječima indirektno upozorio Hrvatsku, sljedećeg njemačkog protivnika.
Podolski je rođen prije 23 godine u gradiću Gilwice. Otac Waldemar također je bio nogometaš, čak i poljski reprezentativac. Krajem 2003. godine odigrao je svoje prve bundesligaške minute, no tadašnji poljski izbornik Pawel Janas nije reagirao. No reagirali su Nijemci i Podolski je do danas zabio 27 golova za "Elf". Odigrao je već 49 utakmica za Njemačku.