Komentari 21

Tomić: Bili smo prazni, igrali bez energije... Prince nam je otežao

Bilo jako teško izgurati 60 minuta s igračem manje. Pokušavali smo, ali... Kažem: Gorica je zasluženo pobijedila, rekao je trener Rijeke Goran Tomić nakon poraza na Rujevici

Gorica je i dalje 'crna mačka' za Rijeku. Pa čak i u situaciji kada je posljednja četiri susreta izgubila, zna se da kada igraju ova dva kluba može biti svega.

POGLEDAJTE VIDEO: Slavlje Goričana

Slavlje u svlačionici Gorice 01:35

Rijeka je izgubila u vlastitom dvorištu 2-1, no ono što više može brinuti Gorana Tomića je činjenica da su Goričani bili bitno bolja momčad većinu utakmice.

- Zaslužena pobjeda Gorice. Sigurno loša utakmica za nas. Nismo ušli u susret na način na koji smo htjeli. Bili smo stvarno prazni. Bez energije. Sve duele su oni dobivali. Stvarno nismo u utakmicu ušli na način na koji smo htjeli - rekao je Tomić nakon subotnjeg poraza.

Rijeka: HNK Rijeka i HNK Gorica odigrali utakmicu 19. kola Prve lige na Rujevici

Premda je Gorica bila bolja tijekom svih 45 minuta pa Rijeku ostavila bez ijednog pokušaja u prvoj dionici, susret je usmjerio nesmotren potez Princea Ampema. Kasnio je u obrani, Delfi mu je stvarao probleme na boku i iznudio žuti karton, a kada je riječki ofenzivac pokosio Mitrovića u 34. minuti opravdano je dobio crveni karton.

- Naravno da nam je jedan dosta nesmotren potez Princea otežao situaciju. Pa je bilo jako teško izgurati 60 minuta s igračem manje. Pokušavali smo, ali... Kažem: Gorica je zasluženo pobijedila.

Rijeka je eventualnom pobjedom protiv momčadi iz Velike Gorice, pa i onom protiv Istre u idućem kolu, mogla osigurati naslov jesenskog prvaka. Ipak...

- Jako puno utakmica igramo, svaka tri dana i to je ostavilo traga. Međutim protiv Istre moramo zaključiti polusezonu na najbolji mogući način. Najprije se trebamo svi odmoriti od ove utakmice s Goricom i onda sljedeći tjedan napraviti sve da pobijedimo u posljednjoj utakmici prije zimske pauze - zaključio je Tomić.