Tomić ubacio šest poena u porazu Reala od Bilbaoa...

1

Real Madrid je iznenađujuće kod kuće porazio Basket Bilbao 87-80 nanjevši im peti poraz u ACB ligi. Ante Tomić je ubacio 6 koševa u 17 minuta

Peti poraz je u domaćoj ACB ligi upisao Real Madrid. Na njihovom ih je terenu iznenadio Bilbao Basket pobijedivši 87-80, čime je došao tek do sedmog uspjeha u sezoni. Nije se očekivalo da će se pretposljednja momčad prvenstva osladiti pobjedom kod uglednog suparnika, no sjajna treća četvrtina je odvela Baskijce na veliku prednost koju su do kraja održali. Tada je Bilbao okrenuo vodstvo Reala 56-52 u 24. minuti u svoju prednost na kraju treće dionice 67-58. Alex Hervelle je predvodio goste sa sjajnom predstavom. Ubacio je 16 poena uz jedanaest skokova i osam asistencija. Hrvat Marko Banić je igrao 28 minuta za koje je vrijeme ubacio 10 poena uz dva skoka i jednu asistenciju. Gađao je iz igre 5-7. Drugi hrvatski košarkaš u redovima Bilbaa, Damir Markota, nije dugo boravio na parketu. Za četiri minute nije upisao nikakav statistički podatak. Kod domaćina je najbolji strijelac bio Sergio Llull (21 poen). Hrvatski košarkaš Ante Tomić je za 17 minuta ubacio 6 poena za Real, uz četiri skoka i jednu asistenciju. Za dva poena je gađao 2-5, a s linije slobodnih bacanja 2-2.