Tošić zaustavljen u finalu Zagreba od Francuza Salifoua

5

U finalu protiv Abdel-Kader Salifoua, Roko je poveo sa 2:0 da bi izgubio naredna dva seta. Peti set uspijeva dobiti, ali ne i šesti. Odlučujući set Francuz je dobio 11-9

Svi su u finalu ovogodišnjeg izdanja međunarodnog prvenstva Hrvatske u stolnom tenisu, s obzirom na kvalitetu prijavljenih igrača, nekako priželjkivali hrvatski obračun između Andreja Gaćine i Roka Tošića, No, dok je Roko igrao u finalu, Andrej, koji je postavljen za prvog nositelja, ispao je još tamo davno, u drugom kolu.

Roko je prvo u polufinalu svladao Šveđanina Jona Perssona sa 4-2. Zanimljivo je da je prvo poveo sa 2-0, a onda dozvolio suparniku da izjednači na 2-2 da bi u posljednja dva seta bio bolji. U finalu protiv tamnoputog Francuza Abdel-Kader Salifoua Roko je poveo sa 2-0 (11-7, 11-7) da bi izgubio naredna dva seta (1-11, 10-12). Peti set uspijeva dobiti (11-7), ali ne i šesti (7-11). U odlučujućem, sedmom setu, Francuz je bolji i pobjeđuje sa 9-11.

Ni na turniru do 21 godine nismo imali sreće. Svi naši predstavnici oprostili su se u četvrtfinalu, a imali smo velika očekivanja od Lee Rakovac, jedne od ponajboljih Europljanki u ovom dobnom uzrastu.