Komentari 2

Tottenham odigrao prvu utakmicu, Modrić asistirao

1

Vedran Ćorluka prvu pripremnu utakmicu Spursa počeo je kao stoper, a Luka Modrić bio je na klupi. U drugom dijelu ušao je i Luka te asistirao

Vjerojatno ću na poluvremenu zamijeniti svih 11 igrača. Želim u pripremnim utakmicama svim našim nogometašima pružiti priliku. Isto ću učiniti i u sljedećoj utakmici, s Bournemouthom u petak, najavio je Harry Redknapp prije utakmice s Exeter Cityjem u srijedu navečer.
Tottenham je pobijedio 3-0 golovima O'Hare, Lennona i Benta. Redknapp je od prve minute krenuo s Vedranom Ćorlukom na stoperu i Lukom Modrićem na klupi. U napad je gurnuo, čini se, svoj prvi napadački dvojac za sljedeću sezonu: Defoe - Keane, a vezni red činili su igrači s klupe od prošle sezone (Bentley, Huddlestone, Rose, O'Hara). U 32. minuti Spursi su poveli nakon akcije Keanea i Defoea, a gol je s ruba šesnaesterca zabio O'Hara. S minimalnom prednošću Spursa otišlo se na odmor. U drugi dio Redknapp je poslao sasvim izmijenjenu postavu. U napad su ušli Pavljučenko i Bent, a srednji red činili su Lennon, Palacios, Boateng i Modrić. I odmah od početka zavladali su terenom. Modrić je nastavio gdje je stao prošle sezone, vukao je sve konce igre 'pijetlova'. Bilo je tako i u 69. minuti. Nakon atraktivne kombinacije s Assou-Ekottom prema golu je neprecizno pucao Pavljučenku. Ničiju loptu pokupio je Modrić, riješio se jednog igrača i asistirao Lennonu za 2-0. Modrić je i u nastavku gurao suigrače u prilike za gol, a u 81. Bent je zabio na asistenciju Pavljučenka.