Komentari 7

Tuchel sretan, Kovi 73 minute u pobjedi protiv Tottenhama

Bila je to skromna predstava u kojoj su gosti ipak pokazali nešto više, a pitanje pobjednika je razriješeno iz jedanaesterca u 24. minuti. Kovačića je u 74. minuti zamjenio Kante

U derbiju 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio Tottenham sa 1-0 nanijevši "Spursima" treći uzastopni poraz.

Eric Dier je neoprezno oborio Tima Wernera, a Jorginho je bio siguran s bijele točke. Najbolju priliku Spursi su imali u 79. minuti kada je Erik Lamela pucao s ruba kaznenog prostora, a Edouard Mendy odlično obranio.

Premier League - Tottenham Hotspur v Chelsea

Spursima je to bio treći uzastopni poraz, što im se nije dogodilo od 2012. godine, dok je Jose Mourinho prvi put u trenerskoj karijeri izgubio dvije domaće ligaške utakmice u nizu nakon što je u posljednjem susretu kod kuće stradao od Liverpoola (1-3).

Mourinho ne može vjerovati: Kane je ozlijedio oba gležnja

Za razliku od Portugalca, njegov kolega na suparničkoj klupi Nijemac Thomas Tuchel je imao razloga za zadovoljstvo. Bio je to njegov treći susret na klupi "Bluesa" pri čemu druga pobjedu uz remi i razliku pogodaka 3-0.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 74. minute, a pet minuta ranije bio je blizu postizanja gola, no pucao je pored gola.

Tuchel novi Kovačićev trener! U utorak službeno predstavljanje

Na ljestvici vodi Manchester City sa 47 bodova, Manchester United ima 44 boda, dok je Leicester City na trećoj poziciji sa 42 boda.

Aktualni prvak Liverpool je četvrti sa 40 bodova, dok se Chelsea probio na šesto mjesto sa 36 bodova. Tottenham je sada osmi sa 33 boda.

Na začelju je Sheffield United sa 11 bodova, 11 manje od zone spasa.