Komentari 3

Inter slavio nad Cibalijom, Dragovoljcu remi s Rijekom

13

Inter je na 'domaćem' terenu u Kranjčevićevoj svladao Cibaliju u posljednjoj jesenskoj utakmici 2-1. Skočili su na četvrto mjesto potisnuvši Split...

Prva utakmica 18. kola Prve HNL između Intera i Cibalije odigrala se u Zagrebu u Kranjčevićevoj i to zbog uništenog terena u Zaprešiću. Inter je slavio 2-1, a oba gola zabili su iz prekida.

Izabranici Ilije Lončarevića u otvorenoj utakmici poveli su već u 8. minuti preko Saše Balića, a Vinkovčani uzvraćaju deset minuta kasnije preko Mladena Bartolovića.

Početak drugog dijela donio je prednost Interu. U 50. minuti precizan je bio Josip Barišić. Žuti su prednost sačuvali do kraja, iako su Vinkovčani postajali sve agresivniji.

Inter je ovom pobjedom došao na četvrto mjesto, a Cibalia je prije zimske stanke trenutno trećeplasirana.

Riječani spašeni poraza

Hrvatski Dragovoljac i Rijeka dogovorili su nakon pregovora da se utakmica u Sigetu, unatoč napadanom snijegu, ipak odigra. Podijelili su bodove, a sve je riješeno već u prvom dijelu.

Dragovoljac je poveo golom Marina Žugaja u 30. minuti, a Riječani se vraćaju u 37. atraktivnim škaricama Nevena Vukmana. Već dvije minute kasnije Dragovoljac je opet u vodstvu, i opet je za to zaslužan Žugaj. Riječane je poraza spasio dosuđeni jedanaesterac koji realizira Hrvoje Štrok. Prvoligaški nogomet se vratio u Siget nakon što je Dragovoljac utakmice odrađivao u Kranjčevićevoj.