Komentari 98

Liverpool je na korak od finala: Villarrealu dao dva u tri minute

18

Španjolci su postavili bunker na Anfieldu, Liverpool redao šanse i promašivao, a onda je u 53. minuti Villarreal zabio sam sebi. Samo dvije minute kasnije poentirao je Sadio Mane za konačnih 2-0

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka nogometaši Liverpoola su na svom Anfieldu pobijedili španjolski Villarreal 2-0.

Navijači Liverpoola slave titulu u Premiershipu 02:26

Do vodstva je Liverpool stigao u 53. minuti kad je Estupinan u pokušaju blokiranja Hendersnovog ubačaja odbio loptu koja je promijenila smjer i prevarila gostujućeg vratara Rullija.

Champions League - Semi Final - First Leg - Liverpool v Villarreal

Drugi gol domaća je momčad zabila već u 55. minuti, kad je Mohamed Salah odlično uposlio Sadija Manea koji je pravovremeno utrčao iza gostujuće obrane i gurnuo loptu pokraj Rullija uz lijevu vratnicu.

Uzvratna utakmica je na rasporedu 3. svibnja u Villarrealu na stadionu "La Ceramica".

Dan poslije će u Madridu Real na Santiago Bernabeuu hvatati zaostatak od 3-4 protiv Manchester Cityja.

POGLEDAJTE SAŽETAK:

Liga prvaka, polufinale, 1. utakmica 21.00 , Anfield
Liverpool
Estupiñán 53' (ag.), Mané 55'
2 : 0
Villarreal
90+2'

Kraj utakmice na Anfieldu! Liverpool potpuno zasluženo nosi 2-0 na uzvrat idući utorak na Estadi de la Ceramica u Villarrealu zahvaljujući autogolu Estupinana i golu Sadija Manea u manje od tri minute.

Razlika je mogla biti i izraženija, još dva gola poništena su domaćima, pogodili su i dvije stative, tako da Jürgen Klopp ima za čime žaliti. Unai Emery morat će napraviti čudo da bi se dokopao prvog finala Lige prvaka za Villarreal, ali dok šansa postoji, nije nemoguće...

84'

Utakmica se ipak malo primirila, nema više run'n'gun nogometa Liverpoola kao početkom drugog poluvremena.

73'

Promjene na obje strane. Kod Villarreala ulaze Aurier, Trigueros i Dia umjesto Pareja, Estupinana i Chukwuezea, a kod Liverpoola su Naby Keita i Diogo Jota zamijenili Hendersona i Manea.

68'

Puca Diaz, otišlo je to metar-dva od lijeve stative golmana Villarreala. Lomi se utakmica, trećim bi golom vjerojatno bio riješeno i polufinale. Ovako, još nekakva nada tinja po Španjolce.

64'

GOL! Ali ovaj ne vrijedi! Salah je ubacio, Robertson iz voleja pogodio ispod Rullija. Požurio je Škot, to je bilo zaleđe.