Ukić pogodio tricu s 10 metara za pobjedu, ali isteklo vrijeme: FMP bolji nakon dva produžetka

Splićani nisu uspjeli slaviti na isti način kao i u prošlom kolu protiv Budućnosti kada je Čampara tricom sa zvukom sirene donio pobjedu klubu s Gripa. FMP je pobijedio nakon dva produžetka

KK Split izgubio je (96-92) u 15. kolu regionalne ABA lige kod beogradskog FMP-a u uzbudljivoj utakmici koja je odlučena tek nakon drugog produžetka.

KK Split: Trofejna soba 00:29

Roko Leni Ukić pogodio je tricu za pobjedu na kraju regularnog dijela utakmice, ali suci su provjerom ustanovili da je ispustio loptu iz ruke nakon sirene.

Skelin: Ukić je tek došao, a već je bio prevaga, ne sjećam se kad sam zadnji put ovako slavio

Splićani tako nisu uspjeli slaviti na isti način kao i u prošlom kolu protiv Budućnosti kada je Čampara tricom sa zvukom sirene donio pobjedu klupu s Gripa.

Senzacija u Splitu! Čampara sa sirenom srušio Budućnost, a trener Skelin vrištao od sreće

Momčad Ivice Skelina furiozno je ušla u utakmicu i u prvoj četvrtini došla do čak 14 poena prednosti (25-11). Na kraju četvrtine Splićani su ostavili Beograđane na -12, ali su domaćini postepeno smanjivali prednost Splićana pa su na poluvrijeme otišli s tek pola koša zaostatka.

Srpska je momčad bolje ušla u drugo poluvrijeme, a početkom posljednje četvrtine su došli i do svoje najveće prednosti (+9), ali Skelinovi dečki se nisu predavali.

Split: Split i Cibona u drugoj utakmici polufinala HT Premijer lige

Luković je tricom 13 sekundi prije kraja izjednačio rezultat (75-75), a Đorđević je za goste promašio "horuk" za pobjedu u regularnom dijelu.

Splićani su imali priliku za pobjedu i na kraju prvog produžetka, ali Luković je promašio tricu, a zatim i Čampara polaganje.

FMP je u drugom produžetku došao do sedam poena razlike što Splićani nisu imali vremena 'vratiti' tako da su upisali deseti poraz sezone u ABA ligi. Sad su na omjeru 5-10.

Split u 22 sata razlike skinuo Budućnost pa oborio povijesni rekord pobjedom od 66 razlike

Najučinkovitiji igrač utakmice bio je Srbin u redovima Splita Marko Luković s 25, a Ukić mu je pomogao s 18 poena.

Za srpsku momčad najviše poena je zabio Nenadić (23), a najveću pomoć imao je u  Radovanoviću koji je zabio 13 poena.