Unicaja prejaka: 'Mravi' se 7. porazom oprostili od Eurolige

Porazom u zagrebačkoj Areni od Unicaje 82-67 košarkaši Zagreba praktički su se oprostili od mogućnosti za drugi krug. Doživjeli su sedmi poraz i ostali na 2 pobjede

Košarkaši Zagreba upisali su sedmi poraz u pretposljednjem kolu Eurolige. U Areni je španjolska Unicaja slavila s 82-67.

Zagrebu je pobjeda trebala kako bi ostao u igri za Top 16 Eurolige, ali ona se nije dogodila. Prva četvrtina je obećavala, ''zagrebaši'' su prvu dionicu dobili s 22-20, ali su se nakon toga u potpunosti raspali. Unicaja je drugu četvrtinu dobila s 25-17, treću s 20-13 i u posljednju dionicu se ušlo s velikih 13 koševa razlike. Unicaja je rezultat do kraja utakmice samo održavala i na kraju slavila s uvjerljivih 15 razlike.

Ovom pobjedom Unicaja je prekinula niz od četiri poraza u Euroligi, te je ujedno došla na rub plasmana u Top 16. Zagreb je ovim porazom praktički ispao iz natjecanja u Euroligi s obzirom da ima katastrofalnu koš razliku (-138) koja se u slučaju izjednačenog omjera gleda kao uvjet za prolazak u daljnju fazu natjecanja.

Najefikasniji je kod Zagreba bio Krunoslav Simon, koji se na samom kraju utakmice ozlijedio, sa 16 koševa, dok je kod gostiju najbolji bio bivši ''zagrebaš'' Luka Žorić sa 16 koševa, osam skokova, te po dvije ukradene lopte i asistencije. Spomenimo još da su zagrebački košarkaši izgubili čak 21 loptu u 40 minuta igre što je apsolutno previše za europsku utakmicu najvišeg ranga.

Euroliga, 9. kolo, skupina D:

Zagreb - Unicaja 67-82

CSKA - Panathinaikos 91-75

Redoslijed: Redoslijed: 1. CSKA 9-0, 2. Panathinaikos 6-3, 3. Unicaja 4-5, 4. Bamberg 3-5 (-1) 5. Zagreb 2-7, 6. Žalgiris 2-6 (-1)