Komentari 31

United protutnjao kroz Leeds, Tottenham ispao nakon penala

2

Spursi su završili susvoje natjecanje u Carling Cupu već u 3. kolu. Bolji je bio Stoke City koji je slavio nakon boljeg izvođenja penala sa 7-6. United je dobio Leeds 3-0

U utorak navečer odigrano je deset utakmica trećeg kruga engleskog Liga kupa (Carling Cup).

Nogometaši Tottenhama završili su svoje natjecanje u Carling Cupu već u 3. kolu. Bolji od Spursa bio je Stoke City koji je nakon maratona slavio poslije boljeg izvođenja penala sa 7-6...

Nakon što se u regularnih 90 minuta kao i 30 minuta produžetaka mreže na Britanniji nisu tresle, pristupilo se lutriji jedanaesteraca u kojoj je uspješniji bio domaćin. Kod Tottenhama je uspješno penal za poravnanje na 3-3 izveo Vedran Ćorluka, jedini hrvatski reprezentativac koji je zaigrao za Spurse večeras. Luka Modrić i Niko Kranjčar nisu bili niti na klupi. U osmoj seriji udarac Massima Luonga zaustavio je vratar Stokea Thomas Sorensen i odveo svoju momčad dalje.

Golova željni Michael Owen riješio je sve dvoumice na gostovanju Manchester Uniteda kod Leedsa. Nekad veliki derbi engleskog nogometa, danas je prilika menadžeru Uniteda Siru Alexu Fergusonu da na travnjak pošalje pričuvne igrače kako bi i oni osjetili slast igre i pobjeđivanja. I Owen je zgodicima u 15. i 32. minuti odlučio pobjednika, a konačnih 3:0 postavio je Giggs u 45. minuti.

Bez kažnjenog Ivana Klasnića, koji je dobio tri utakmice zabrane igranja nakon isključenja protiv Norwicha, momčad Boltona svladala je u gostima Aston Villu 2:0. Arsenal je doma bio bolji od Shrewsburyja 3:1, iako su gosti poveli.