Komentari 197

Danci prejaki i četvrti susret zaredom: Hrvatska na minus 4

1

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je prvu kvalifikacijsku utakmicu u Danskoj protiv domaćina Danske 28-24. Četvrta je ovo utakmica u nizu u kojoj su Kauboji izgubili od Danaca

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je prvu kvalifikacijsku utakmicu u Danskoj protiv domaćina Danske 28-24. Četvrta je ovo utakmica u nizu u kojoj su Kauboji izgubili od Danaca. Večeras je nedostajalo i malo sreće, previše su prečki i stativa hrvatski reprezentativci pogodili. Najbolji kod Kauboja je bio Manuel Štrlek dok je kod Danaca to bio Mikkel Hansen.

Sjajno su Kauboji krenuli u utakmicu, Ivan Stevanović redao je obrane, ali previše promašenih 'zicera' koštalo nas je pobjede. Redali su hrvatski reprezentativci prilike, Danci su bili šokirani... Ali kao da je lopta namjerno htjela u prečku ili stativu.

Danska je nastavila u dosadašnjem ritmu i četvrti put zaredom slavila protiv Hrvatske. Stivi je briljirao u prvom dijelu i "skidao" svaku drugu loptu. No Danci su, ipak, uspjeli uhvatiti ritam i otići na odmor s prednošću od dva gola (11-9). Slobodno možemo reći: Danci su na poluvremenu vodili zahvaljujući našim pogreškama. Obrana je djelovala dobro, ali u napadu je nedostajalo malo sreće.

No u nastavku šok. Taman kad smo trebali uhvatiti priključak i smanjiti zaostatak, nismo uspjeli. Danci su prelako dolazili u šanse, a obrane iz prvog dijela nije bilo. Izbornik Babić promijenio je obranu iz 5-1 u 6-0. No nakon 15 minuta drugog poluvremena Danska je vodila čak 6 razlike (22-16).

Kauboji su upregnuli, stisnuli zube i došli na samo minus jedan (23-22) sedam i pol minuta prije kraja. Menash Larsen zabio je za 24-22, a priliku iz sedmerca u sljedećem napadu nije uspio iskoristiti Ivan Čupić. Od tog trenutka ponovo smo se "raspali" i nismo uspjeli nadoknaditi zaostatak.

Najbolji u redovima Hrvatske bio je Manuel Štrlek (7/10), a odmah iza njega Denis Buntić (5/7). Ivan Stevanović skupio je devet obrana, sve u prvom poluvremenu.

Kod Danaca najefikasniji su bili Mikkel Hansen (8/13) i Kasper Sondergaard (5/7).

Sljedeću utakmicu Kauboji igraju u subotu u 18 sati protiv Bahreina, a u nedjelju odlučujuću utakmicu s Norveškom.

UŽIVO: Danska - Hrvatska 28-24

Prijenos se ne osvježava automatski, već to morate učiniti ručno.
Kliknite ovdje za ponovno učitavanje.

KRAJ Hrvatska rukometna reprezentacija četvrti je put zaredom izgubila od Danske. Danci su na domaćem terenu bili bolji rezultatom 28-24. Previše 'zicera' su Kauboji promašili večeras, ali što je tu je. Ostaje pobijediti Norvešku i Bahrein i plasirati se na OI.

57' Danci zabijaju za tri razlike tri minute prije kraja.

55' Čupić promašuje sedmerac...

54' Danska nakon šest i pol minuta dolazi do gola... Kozina je dobio dvije minute.

53' Štrlek pogađa za minus 1! Ajmo Kauboji!

52' I dalje imamo šanse! Čupić pogađa iz sedmerca za minus 2!

52' Dvije minute za Dansku!

50' Ponovo prečka Kauboja. Stvarno nemamo sreće s tim prečkama večeras.

44' Danska prelako dolazi do našeg gola. Naša obrana ne funkcionira kako spada već deset minuta.

42' Štrlek je promašio sedmerac.

Izbornik Babić je pozvao time-out.

40' Kauboji su izgubili loptu, a Danska je iskoristila pogrešku i povećala prednost na četiri razlike.

39' Manuel Štrlek je naš najbolji strijelac večeras. Svojim petim golom iz šest pokušaja zabio je za 16-14.

38' Sjajno Luka Cindrić zabija za minus dva! Danci imaju igrača manje sljedeće dvije minute.

35' Sedam metara za Kauboje.

34' Horvat zabija za smanjenje vodstva.

33' Sedam metara za Dansku i dvije minute za Kopljara.

31' Hrvatska je iskoristila prvi napad. Cindrić je zabio za smanjenje vodstva Danske.

31' Počelo je drugo poluvrijeme.

POLUVRIJEME Hrvatska ima igru, Stevanović odlično brani, ali previše 'zicera' smo promašili. Na poluvrijeme se ide s 11-9 za Dance.

29' Duvnjak je promašio jedan šut i Danska prvi put večeras vodi dva razlike.

23' Ponovo brani Stivi! Njegova sedma obrana večeras.

19' Denis Buntić svojim drugim golom dovodi Kauboje u prednost!

17' Svan Hansen pogađa za prvo vodstvo Danaca večeras... Obranu igramo dobro, Stevanović je naš najbolji igrač na terenu, ali napad ne funkcionira baš najbolje.

16' Ponovo je Stevanović obranio, ali samo do igrača Danske koji pogađa za 4-4.

15' Zlatko Horvat pucao je sedmerac, pokušao je lopati golmana, ali Landin Jacobsen mu lovi loptu.

13' Stevanović ponovo brani, četvrti put večeras, ali Ivan Čupić pogađa gredu... Stevanović odmah u sljedećem napadu ponovo brani, peti put. Ima više od 50 posto obrana.

12' Domagoj Duvnjak trese gredu. Danci imaju napad za izjednačenje.

10' Ivan Stevanović je skupio već tri obrane protiv Danaca! Sjajan je Stivi za sad.

8' Svoj prvi gol na utakmici postigao je Domagoj Duvnjak.

Hrvatska igra obranu 5-1 s Duvnjakom kao isturenim igračem.

1' Hrvatska je prekinula napad Danaca i iz kontre zabila prvi gol na utakmici! Strijelac je bio Manuel Štrlek.

1' Utakmica Hrvatske i Danske je počela! Ajmo Kauboji!!!

Na rasporedu su nacionalne himne Hrvatske i Danske.

Hrvatska tri utakmice u nizu ne zna za pobjedu protiv Danske.

Upravo traje predstavljanje hrvatskih i danskih reprezentativaca u danskom Herningu.

Slovenija Veselina Vujovića pobijedila je europske viceprvake Španjolsku 24-21, Tunis je slavio protiv Čilea 35-29, a Norveška je bila bolja od Bahreina 35-29 iako je gubila polovicom drugog poluvremena. Trenutno je u tijeku utakmica Švedske i Irana. Šveđani vode 25-13.

Pozvani za večerašnju utakmicu:

Hrvatska: Stevanović, Marić, Duvnjak, Kopljar, Gojun, Pešić, Horvat, Karačić, Buntić, Mandalinić, Štrlek, Čupić, Pavlović, Kozina, Mamić, Cindrić

Danska: Landin Jacobsen, Christiansen, Mensah Larsen, Mortensen, Eggert Magnusen, Thomsen, Lauge Schmidt, Noddesbo, Green Krejberg, Svan Hansen, Lindberg, Mollgaard Jensen, Sondergaard Sarup, Toft Hansen, Hansen, Damgaard Nielsen

NAJAVA

Hrvatska rukometna reprezentacija večeras od 20.30 sati igra prvu kvalifikacijsku utakmicu u Danskoj za Olimpijske igre. Večeras će Kauboji imati i najveći ispit - domaćin Danska je uvijek težak protivnik, a to dokazuje i činjenica da je Hrvatska u zadnjoj utakmici s Dancima izgubila 28-24. Izbornik je tada bio Slavko Goluža.

Hrvatska će na teren istrčati u standrardnom sastavu, a najveća promjena bit će na golu. Prvi hrvatski golman postao je Ivan Stevanović nakon što se Mirko Alilović oprostio od reprezentacije. Izbornik Babić je za utakmicu mogao prijaviti 16 igrača, a na konačnom popisu nema Filipa Ivića, Lovre Mihića, Luke Šebetića, Ivana Sliškovića i Ilije Brozovića.

Kauboji su na Europskom prvenstvu u Poljskoj osvojili brončanu medalju, a sad će tražiti novi podvig i kvalifikacije na Olimpijske igre.