Komentari 70

Rijeka srušila Osijek u 87. min. i došla Dinamu na šest bodova!

13

Uoči velikog sutrašnjeg derbija Hajduka i Dinama, Rijeka je pobijedila Osijek prvi put ove sezone i došla na samo šest bodova zaostatka za Dinamom. Jedini gol dao je Puljić, a ozlijedio se Heber

Rijeka je u dvoboju 31. kola na svojoj Rujevici pred 5101 gledateljem svladala Osijek s 1-0. Hrvatski prvak bio je bolja momčad, imao čitav niz dobrih situacija (Heber, Acosty, Pavičić i Gorgon), a onda su do vrijedne pobjede stigli zahvaljujući pogotku Puljića u 87. minuti. Osijek je od 74. minute igrao s deset igrača, tada je zbog drugog žutog kartona isključen Marić. Matjaž Kek ostao je i bez Hebera koji se u jednom trenutku primio za zadnju ložu pa zbog ozljede morao napustiti travnjak.

Zekić: Nije mi jasan kriterij, pa primili smo gol u igri 7 na 10...

Hrvatski prvak očekivano je od prve minute tražio posjed lopte i kontrolu sredine terena, dok su se gosti podredili kontranapadima. Dobro su domaći nogometaši kombinirali u 7. minuti, Acosty je lijepo proigrao Čolaka čiji snažan udarac brani Malenica. Osječani su zaprijetili preko Hajradinovića u 17. minuti, ali ofenzivni veznjak gostiju nije najbolje zahvatio loptu, pa Sluga s time nije imao problema. Osijek je uspio odmaknuti Rijeku od svojeg gola, pa je Malenica lakoćom "živio" prvih 30-ak minuta.

Na Rujevici se igralo s puno prekršaja, igra je bila isprekidana, pa su gledatelji u prvom dijelu vidjeli jako malo pravih akcija. No, jednu takvu vidjeli smo u 38. minuti. Bradarić je dugom loptom pronašao Hebera koji je zaobišao i nespretno istrčalog Malenicu, ali onda s lijeve strane prebacio praznu mrežu. U finišu prvog dijela glavom je zaprijetio Župarić, osječki golman i to lakoćom odbio u korner.

Nastavak su bolje otvorili gosti. Marić je lijepom dijagonalom pronašao Lopu u 50. minuti, a omaleni Ukrajinac se pored Žute izborio za udarac pa loptu poslao pored gola. A onda čisti zicer i na drugoj strani. Župarić je prvo presjekao jedno dodavanje suparnika pa iz prve idealno poslužio Acostyja koji se sjurio sam prema Malenici koji je ukrotio i snažan udarac riječkog napadača. Maxwell Acosty veliki je pljesak dobio u 63. minuti kada je "škaricama" pokušao iznenaditi Malenicu, ali nije pogodio okvir gola. Bio je to sjajan pokušaj.

Najveći promašaj u domaćim redovima u 67. minuti napravio je Pavičić. Lijepo su kombinirali Heber i Gorgon koji je izbjegao zaleđe, pa zaobišao i Malenicu, a onda povratnom loptom pronašao Pavičića. Ipak, veznjak Rijeke sa samo sedam metara promašio je cijeli gol. U već podulju listu riječkih promašaja ubrzo se upisao i Gorgon. Austrijanac je nakon ubačaja Žute s pet metara promašio cijeli gol. A onda je Osijek ostao s deset igrača na travnjaku, drugi žuti karton u 74. minuti (zbog udaranja laktom) dobio je Marić...

Rijeka je do gola konačno stigla u 87. minuti. Kvržić je tukao s lijeve strane, nesigurni Malenica samo odbio loptu, a na nju natrčao Puljić i uspio probiti osječki bunker. Zanimljivo, Osječanima se nije isplatilo zadržavanje pa i izležavanje na travnjaku. Mateo Barać ostao je u jednom trenutku nepotrebno ležati na terenu, pa ga je sudac Jović poslao izvan terena. Rijeka je to iskoristila pa u situaciji kada je imala čak dva igrača više na terenu stigla do velike pobjede.

Nastavlja se ludi finiš HNL-a u kojem je Rijeci odjednom san o obrani naslova zaživio. Stigla je na samo šest bodova od Dinama, koji sutra u velikom derbiju gostuje kod Hajduka.