Komentari 119

Katastrofa Rijeke! Rudeš joj je zabio 4 gola u Kranjčevićevoj

12

Rudeš je iznenadio Rijeku i zasluženo pobijedio u 29. kolu. Bilo je 4-2 za zagrebački klub, koji je s tri pobjede u nizu pobjegao s dna ljestvice. Rijeci je ovo prvi poraz u prvenstvu nakon gotovo dva mjeseca

Kakva utakmica u Kranjčevićevoj ulici! Rudeš je aktualnim prvacima zabio četiri gola i nakon treće pobjede zaredom pobjegao je s dna tablice. Rudeš je slavio 4-2 protiv Rijeke, kojoj je to prvi prvenstveni poraz nakon gotovo dva mjeseca!

Kek je opleo po igračima nakon blamaže: Ovo je bilo sramotno

Rudeš je u prvih pet minuta šokirao Riječane i zabio im dva gola. Borevković je pogodio već u drugoj minuti, nakon slobodnjaka s desne strane, a samo tri minute kasnije bilo je 2-0, nakon što se Kamenar poigrao s obranom Rijeke, dvaput prodao lažnjak gostima i zabio pod prečku. Prava majstorija igrača koji pokazuje da s pravom nosi desetku.

Rijeka se vratila u 34. minuti golom Hebera koji će završiti kao jedna od situacija za Oko sokolovo. Acosty je ubacio s desne strane, Capan je bilo u zaleđu, ali je išao igrati loptom i automatski aktivirao ofsajd. Promašio je loptu koju je Heber petom poslao u mrežu.

Gol! Nije gol! Ipak gol! Rijeka je smanjila iz konfuzne situacije...

Glavni sudac Dario Bel prvo je poništio pa priznao gol Rijeci, nije jasno je li to narpavio na svoju inicijativu ili se pomoćnik predomislio pa mu je javio da je gol ipak regularan.

Čini se da nije bio...

Srećom, to nije utjecalo na konačan rezultat.

Rudeš je na početku drugog poluvremena povećao vodstvo sjajnim golom Marija Budimira. Jedan igrač Rijeke zaboravio je izaći, Budimir je to iskoristio i topovski pogodio za 3-1! Opet je Rudeš imao dva gola prednosti. No Rijeka se ne predaje.

Još jedan sjajan gol, ovaj put Domagoja Pavičića, kojeg Rudešani nisu ozbiljno shvatili pa im je uvalio golčinu s preko 20 metara. Rijeka se vratila u utakmicu, ali to je trajalo samo pet minuta do novog Rudešovog gola za novih dva razlike.

Zabio je Mario Budimir svoj drugi na utakmici iz penala koji je sam izborio.

Još jedna situacija za Oko sokolovo.

Budimir je izdržao nalet Escovala i pucao, ali Sluga mu je obranio.

Lopta se odbila natrag Budimiru kojeg je s leđa odgurnuo Dario Župarić. Je li to bio dovoljan intenzitet za penal? Vidjet ćemo što će reći Mateo Beusan.

Osječki sudac Župariću je pokazao drugi žuti karton i put prema svlačionici.

Budimir je uzeo loptu i zabio za 4-2.

Pred kraj utakmice drugi žuti dobio je Rudešov Pavić, ali bilo je premalo vremena za Rijeku,  koja ni 11 na 11 nije mogla parirati rastrčanim i raspoloženim igračima Rudeša.

Nakon treće pobjede u nizu Rudeš je preskočio Cibaliju i Istru te pobjegao iz opasne zone. Sad ima 26 bodova, dva više od Istre i dva više od Cibalije koja u subotu dočekuje Dinamo.

Rijeka polako gubi korak za Hajdukom u borbi za drugo mjesto.

Ostala je Rijeka treća s bodom manje od Hajduka koji u subotu ima šansu pobjeći Riječanima na plus četiri, ako pobijedi Inter u Zaprešiću.