Komentari 3

VAR razjario momčadi u Italiji: Atalanta sumnjivo uzela bod

1

Dinamov protivnik iz skupine Lige prvaka, talijanska Atalanta, u gostima je kod Napolija stigao do boda nakon kontroverznog gola u 86. minuti, a u pomami nakon intervencije VAR-a isključeni su Ancelotti i pomoćnik

Izgledalo je kao da će Napoli ostaviti sva tri boda na San Paolu, a nadali su se i penalu u 85. minuti. nakon sumnjivog starta u gostujućem šesnaestercu. No, iz te su akcije dobili gol za 2-2, zabio je Josip Iličić koji je 'za dlaku' izbjegao zaleđe.

Nastao je pravi kaos tada na terenu, igrači Napolija okružili su suca Giacomellija, a najžustriji su bili Carlo Ancelotti i njegov pomoćnik van terena, te Lorenzo Insigne na terenu. Dok je Insigne dobio samo žuti, trener i pomoćni trener Napolija dobili su crveni karton. Nakon toga bilo je još osam minuta sučeve nadoknade, a bliži pobjedi bili su gosti preko Iličića, ali njegov je udarac odlično obranio Meret.

Može žaliti Napoli za pobjedom jer su bolje krenuli u utakmicu te poveli u 16. minuti. Zabio je Maksimović nakon dobre akcije kojom su domaći nastavili izbijeni korner. No, gosti su prije poluvremena uspjeli izjednačiti. U 41. minuti uspio je Freuler progurati loptu kroz noge Meretu za 1-1 na odmoru.

Serie A - Napoli v Atalanta

U nastavku su obje momčadi bolje izgledale, a prvi su zabili domaći nakon što je Milik odlično pobjegao domaćoj obrani, pa zatim i golmanu Golliniju te hladno zabio za vodstvo. Nakon toga su na spomenuti kontroverzni način ostali bez dva boda.