Komentari 392

Nepobjedivi su!!! Vaterpolisti uzeli zlatnu olimpijsku medalju

17

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je zlatnu olimpijsku medalju! Prvu u povijesti ovog sporta od samostalnosti. U finalu su bili bolji od Talijana, uvjerljivo, 8-6

Hrvatska ima novu zlatnu medalju, treću na Olimpijskim igrama! Fantastični vaterpolisti pobijedili su Italiju 8-6 i nevjerojatnim nizom došli su do trona, osam utakmica i osam pobjeda!

Zlatom su zaokružili veliku priču, 2007. godine u Melbourneu osvojili su Svjetsko prvenstvo, 2010. u Zagrebu Europsko prvenstvo, a sada su konačno osvojili toliko željene Igre!

U skupini smo već igrali s Talijanima, bilo je 11-6, znali smo da smo bolji, ali nervoza je učinila svoje. Gubili smo 2-0, a prvi gol zabili smo u 7. minuti. Četiri kasnije smo tek izjednačili, a prvo vodstvo imali smo tek u 14. minuti. Kako je utakmica odmicala bili smo sve bolji, a obrana opet u jednom periodu nevjerojatna, nismo primili gol čak 10 minuta. Golman Pavić je, kao i na cijelom turniru, ponovno bio čudesan. Nisu imali šanse!

Imao je devet obrana, a najviše je zabio Joković, čak tri gola. Bošković je dodao dva.

A uoči početka natjecanja im nitko nije davao šanse kraj Srbije i Crne Gore. Ali, ovo je vrhunac ove generacije, imaju pobjednički mentalitet i 'pomeli' su konkurenciju. Konačno smo i u ovom sportu osvojili zlato, do danas smo imali samo srebro iz Atlante.

Bravo, dečki! Bravo Ratko Rudić! Zaslužili su veličanstven doček...

Rudićevo četvrto olimpijsko zlato

Ratko je osvojio četiri zlatne medalje na Olimpijskim igrama, dvije s Jugoslavijom, jednu s Italijom i sada s Hrvatskom. To mu je ukupno 36. medalja. Najbolji hrvatski trener u povijesti, uz dužno poštovanje svima!

Oproštaj Barača, Hinića i Vićana

Tri naše legende vjerojatno se oproštaju nakon Londona. Barač nije imao niti olimpijsku medalju, kakva posljednja utakmica. Zlatna!