Komentari 52

Večer iznenađenja: Salzburg je otkinuo bod i Chelseaju, Benfica srušila Juve, a Haaland 'bivše'

Graham Potter u debiju nije mogao do pobjede protiv Austrijanaca koji su uoči Dinama došli do drugog boda. Real je kod kuće bio bolji od Leipziga, Barišić skrivio penal u porazu Rangersa

Nakon poraza u Zagrebu, nogometaši Chelseaja su u susretu 2. kola E skupine na Stamford Bridgeu odigrali 1-1 protiv RB Salzburga. Aktualni europski prvak Real Madrid je sa 2-0 porazio RB Leipzig, dok je Manchester City preokretom stigao do slavlja protiv Borussije Dortmund.

Nakon neočekivanog poraza na stadionu Maksimir, londonski "Bluesi" su kiksali i na svom travnjaku odigravši 1-1 protiv RB Salzburga.

Dinamo srušio Chelsea 01:00

Domaćin je dominirao veći dio utakmice, imao je vodstvo i daleko više prilika, no austrijski prvak je izvukao bod.

Chelsea je poveo u u 48. minuti golom Raheema Sterlinga na asistenciju Masona Mounta, no austrijski prvak je uspio izjednačiti u 75. minuti golom Noaha Okafora koji je zabio i Milanu u prvom kolu. Pogodak Salzburga ide na dušu Thiaga Silve koji je loše reagirao dozvolivši Junioru Adamu da mu odnese loptu, a potom asistira za pogodak.

Za Chelsea je Mateo Kovačić igrao do 81. minute, Luka Sučić je za goste igrao do 70. minut, dok Roko Šimić nije ulazio u igru.

Champions League - Group E - Chelsea v FC Salzburg

U prvom susretu iz ove skupine Milan je na San Siru pobijedio Dinamo sa 3-1. Strijelci za Milan bili su Olivier Giroud (45-11m), Alexis Saelemaekers (47) i Tommaso Pobega (77), dok je pogodak za "Modre" postigao Mislav Oršić (56).

Na ljestvici vodi Milan sa četiri boda, Dinamo ima tri, Salzburg dva, a Chelsea jedan bod.

Aktualni europski prvak Real Madrid pobijedio je u susretu F skupine RB Leipzig sa 2-0.

Gosti su se dobro držali 80 minuta, no potom su primili dva gola. Za 1-0 je postigao Federico Valverde (80) na asistenciju Viniciusa Juniora, a pobjedu "Kraljevskog kluba" je potvrdio Marco Asensio u sudačkoj nadoknadi.

Real Madrid - RB Leipzig

Luka Modrić je igrao do 81. minute za Real, dok Joško Gvardiol nije nastupio u njemačkim redovima.

U drugom dvoboju iz ove skupine ukrajinski Šahtar i škotski Celtic su remizirali u Varšavi odigravši 1-1.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Celtic, a počeo je i akciju za prvi pogodak na susretu. Dalekometno je ispucao loptu na domaću polovicu te je u akciji koja je slijedila Celtic poveo. Autogol je tada, u 10. minuti, dao Bondarenko. Šahtar je do boda došao golom Mudrika u 29. minuti.

Champions League - Group F - Shakhtar Donetsk v Celtic

Za Šahtar, sastav kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Jovićević, od 74. minute je zaigrao Neven Đurasek.

Na ljestvici vodi Real sa šest bodova, Šahtar ima četiri, Celtic bod, a Leipzig je upisao i drugi poraz.

U skupini G Manchester City je preokretom stigao do pobjede protiv Borussije Dortmund sa 2-1.

Gosti su poveli u 56. minuti golom Judea Bellinghama, no "Građani" su u završnici susreta okrenuli rezultat. Izjednačio je John Stones u 80. minuti, a pobjedu Cityju donio je Erling Haaland u 84. minuti akrobatskim golom pogodivši u mrežu svog bivšeg kluba. Bio je to njegov treći gol u prva dva kola, te već 13. ove sezone nakon što je 10 zabio u prvenstvu.

Pogledajte Haalandov gol OVDJE.

Champions League - Group G - Manchester City v Borussia Dortmund

FC Kopenhagen i Sevilla su odigrali bez golova, a Ivan Rakitić je za goste igrao do 67. minute.

Na ljestvici vodi City sa šest bodova, Borussija ima tri, a Kopenhagen i Sevilla po bod.

U skupini H PSG je na gostovanju pobijedio Maccabi Haifu sa 3-1, dok je Benfica u Torinu porazila Juventus sa 2-1.

Izraelski prvak je poveo u 24. minuti golom Tjaronna Cheryja, a izjednačio je Lionel Messi u 37. minuti. Domaćin se držao od 69. minute kada je Messi asistirao Kylianu Mbappéu za 2-1, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika PSG je razriješio u 88. minuti golom Neymara.

Champions League - Group H - Maccabi Haifa v Paris St Germain

Gostujuću pobjedu ostvarila je i Benfica koja je u Torinu slavila sa 2-1.

Sjajno je počelo za Juve, Arkadiusz Milik je u četvrtoj minuti doveo u vodstvo torinsku "Staru damu", no u samoj završnici poluvremena izjednačio je Joao Mario iz kaznenog udarca. Gosti su okrenuli rezultat u 55. minuti preko Davida Neresa. Petar Musa je za Benficu igrao od 82. minute.

PSG i Benfica imaju po šest bodova, a Juve i Maccabi su bez bodova.

Champions League - Group H - Juventus v Benfica

U susretu iz A skupine Napoli je u Glasgowu pobijedio Rangers sa 3-0. Strijelci za talijanski sastav bili su Matteo Politano u 68. minuti iz jedanaesterca, Giacomo Raspadori u 85. i Tanguy Ndombele u sudačkoj nadoknadi.

Borna Barišić je igrao cijeli susret za Rangers i skrivio drugi penal, dok je Antonio Čolak ušao u igru u 72. minuti. Dodajmo kako je domaćin od 55. igrao bez isključenog Jamesa Sandsa, a nakon toga Allan McGregor dvaput je obranio penal Piotru Zielinskom.

Rangers v Napoli - UEFA Champions League - Group A - Ibrox Stadium

U jučerašnjem dvoboju Liverpool je pobijedio Ajax sa 2-1, a pobjednički pogodak zabio je Joel Matip glavom u 89. minuti.

Mohamed Salah je doveo domaće u vodstvo u 17. minuti, ali je vodstvo trajalo samo 10 minuta prije nego što je Ajax izjednačio fantastičnim udarcem Mohammeda Kudusa.

Napoli vodi sa šest bodova, Liverpool i Ajax imaju po tri, a Rangers je bez bodova.