Komentari 10

VIDEO Hrvati asistenti: Rakitić servirao loptu za slavlje Seville, Pašalić u remiju protiv Y. Boysa

Od Hrvata će nakon ovih utakmica najviše žaliti Antonio Mirko Čolak čiji je Malmö protiv Zenita Dejana Lovrena ozgubio dva boda iz dvojbenog penala u posljednjim minutama utakmice (1-1)

Šestorica Hrvata zaigrala su večeras u Ligi prvaka, a dvojica su asistirala! Sevilla se vratila u igru domaćom pobjedom 2-0 protiv Wolfsburga, a sjajno je asistirao i Ivan Rakitić u 12. minuti kada je Joana Jordana pogodio u trepavicu za prvi pogodak na utakmici.

'Žuta podmornica' torpedirala se sama: CR7 iskoristio grešku domaćina, Sancho lijepo zabio

Odlično je ubacio bivši hrvatski reprezentativac i 'u trepavicu' pogodio Jordana, a video asistencije možete pogledati OVDJE. U toj skupini bodovno gledano u ovom trenutku najbolje stoji Lille koji je u 5. kolu, kao domaćin, pobijedio Salzburg 1-0. Ivo Grbić je uspješno čuvao domaću mrežu na ovom susretu, dok je Luka Sučić za goste igrao do 59. minute.

Malmö je stigao do prvog boda, ali imaju za čime žaliti. Na domaćem terenu je odigrao 1-1 protiv Zenita iako je u završnici imao igrača više, ali je i primio pogodak u 92. minuti iz jedanaesterca (Rakicki). Antonio Mirko Čolak je odigrao svih 90 minuta za švedskog prvaka, dok je na drugoj strani Dejan Lovren startao za Zenit, ali je igru napustio u 46. minuti.

Champions League - Group H - Malmo FF v Zenit St Petersburg

Xavi je kao trener Barcelone debitirao u Ligi prvaka, a njegova je momčad propustila meč-loptu protiv Benfice na domaćem terenu. U kišnoj kulisi završilo je 0-0 te Barcelona i dalje ima dva boda više od Portugalaca. No, ukoliko će Benfica pobijediti u zadnjem kolu kijevski Dinamo na domaćem terenu onda i Barcelona mora pobijediti Bayern u Münchenu. U slučaju istog broja bodova (pobjeda Benfice i remi Barçe) u prednosti je Benfica koja je doma dobila Katalonce 3-0.

Ovaj susret na Camp Nou je bio krajnje dramatičan i sa brojnim šansama. Barcelona je bila bolja, pogađala je okvir vrata, zabijala golove iz zaleđa, no na kraju je Benfica izdržala sve i iščupala nulu premda je u nadoknadi igrač Benfice Seferović imao praznu domaću mrežu pred sobom, ali nije pogodio za pobjedu.

'Bluesi' razbili Juventus: Četiri strijelca za prolaz u daljnju fazu

Nakon što je Manchester United pobijedio Villarreal u gostima s 2-0, golovima Cristiana Ronalda i Sancha u završnici utakmice, u toj skupini F je Atalanta imala priliku izbiti na drugo mjesto pobjedom u Bernu kod Young Boysa. Atalanta je dva puta vodila (1-0 i 2-1), ali se na kraju spašavala poraza. U 87. minuti je u igru ušao Muriel te je u istoj minuti zabio iz slobodnog udarca za konačnih 3-3.

Mario Pašalić je za goste igrao do 71. minute, a dvadeset minuta ranije je spustio loptu za Palomina koji je u tom trenutku pogodio za 2-1 Atalante, a video asistencije možete pogledati OVDJE.

Champions League - Group F - BSC Young Boys v Atalanta

Atalanta time nije izgubila šansu doći na drugo mjesto, ali u posljednjem kolu mora pobijediti Villarreal na domaćem terenu jer trenutačno zaostaje jedan bod. Nakon ovog rezultata Young Boys, koji gostuje na Old Traffordu, više ne može do drugog mjesta.