Komentari 19

VIDEO Olmo zabio gol pa još tri puta asistirao, a Gvardiol nakon intervencije VAR-a dobio crveni

Dok je jedan bivši igrač Dinama odigrao čudesnih 45 minuta, njegov je suigrač morao na hlađenje nakon 14 minuta nastavka utakmice

Na poluvremenu polufinala njemačkog Kupa između RB Leipziga i Freiburga bilo je 4-1 za momčad u kojoj igraju naš Joško Gvardiol, ali i Dani Olmo koji je odigrao čudesnih 45 minuta, vjerojatno i najboljih u karijeri.

DFB Cup - Semi-Final - SC Freiburg v RB Leipzig

Obojica su od prve minute krenula u dresu Leipziga, ali Olmo je već u 11. minuti susreta zabio za vodstvo. Ispratio je ubačaj Halstenberga i samo poslao loptu u mrežu, a njegov gol možete pogledati OVDJE.

Ali to nije bilo sve jer je nakon toga još tri puta asistirao. Prvo je pronašao Henrichsa koji je u 14. minuti spremio loptu u mrežu za 2-0, a taj gol možete pogledati OVDJE. Druga asistencija bila je ona za Szoboslaija kojeg je gurnuo u odličnu situaciju, a Mađar je to iskoristio i zabio treći gol Leipziga što možete vidjeti OVDJE. Četvrti gol RB-a zabio je Nkunku nakon što mu je Olmo odlično dodao u šesnaesterac s desne strane, a to možete pogledati OVDJE.

firo : 04/23/2023 football, soccer, 1st league, first federal league, season, first federal league 2022/2023, Bayer Leverkusen - RB Leipzig

A utakmicu ipak po dobrome neće pamtiti također bivši igrač Dinama. Naime, Joško Gvardiol je u 59. minuti dobio direktni crveni karton nakon što je srušio Sallaija prije šesnaesterca, a na prvu sudac nije dosudio ni prekršaj. Nakon toga pozvali su ga iz VAR sobe, on je pregledao situaciju i dao Gvardiolu direktni crveni karton. Nakon toga je trener Rose izvadio i Olma u 61. minuti, a umjesto njega je ušao Klostermann.

Završilo je 5-1 nakon što je Gregoritsch u 75. minuti smanjio, a Szoboszlai u sedmoj minuti nadoknade zabio iz penala i peti Leipzigov pogodak večeri.