Komentari 19

Sveti Nikola golove nosi: Vlašić zabio i asistirao kod Apollona...

5

Nikola Vlašić asistirao je i zabio u prvoj pobjedi Evertona u Europskoj ligi, a Marin Aničić odveo je Astanu dalje pobjedničkim golom. Prolazak su osigurali u zadnjih 90 minuta i Ludogorec te Kopenhagen

Skupina A

Villarreal - Maccabi Tel Aviv 0-1, Slavia Prag - Astana 0-1

Za Astanu je važan gol zabio povremeni stoper bh. reprezentacije Marin Aničić u 42. minuti. I tako odveo Kazahstance u europsko proljeće izravnom pobjedom nad konkurentom Slavijom u Pragu!

Makabi je u nevažnom susretu s 1-0 svladao Villarreal golom Blackmana u 60. minuti.

Konačni poredak: Villarreal 11, Astana 10, Slavia 8, Makabi 4.

Skupina B

Dinamo Kijev - Partizan 4-1, Young Boys - Skenderbeu 2-1

I uoči posljednjega kola prolazak su osigurali Dinamo i Partizan, jedino je srpski klub pobjedom u Kijevu mogao preuzeti prvo mjesto.

No, Kijevljani su na brzinu, u prvih pola sata razbili Beograđane, golovima Morozjuka u šestoj, te Juniora Moraesa u 28. i 31. minuti, a za oba mu je gola asistirao Morozjuk. U 45. je iz jedanaesterca smanjio Jevtović. Moraes u 78. iz penala potvrdio je pobjedu.

Pivarić je u bio prvom sastavu, Vida se tek vratio nakon ozljede, pa nije bio u kadru.

Skenderbeu, koji je u playoffu izbacio Dinamo, poveo je u Švicarskoj golom Gavazaja u 51. minuti, izjednačio je Hoarau u 55., a preokrenuo Assale u 90.

Konačni poredak: Dinamo (K) 13, Partizan 8, Young Boys 6, Skenderbeu 5.

Skupina C

Hoffenheim - Ludogorec 1-1, Basaksehir - Braga 2-1

Hoffenheim je već ispao, u 25. minuti poveo je golom Ochsa, Bičakčić je počeo u sastavu i dobio žuti karton, Kramarić nije bio ni na klupi. No, Ludogorec, koji se borio za drugo mjesto s Basaksehirom, izjednačio je preko Wandersona u 62.

Basaksehiru je trebala pobjeda uz poraz Bugara u Njemačkoj, protiv Brage su poveli golom Edina Višće u 10. minuti, izjednačio je Raul u 55., no Emre Belozoglu u 77. iz jedanaesterca vratio prednost Turcima.

No, Ludogorec je osvojio bod i prošao.

Konačni poredak: Braga 10, Ludogorec 9, Basaksehir 8, Hoffenheim 5.

Skupina E

Apollon - Everton 0-3, Atalanta - Lyon 1-0

Obje su utakmice bile rezultatski nevažne.

Everton je ostvario Pirovu pobjedu na Cipru, a za prvi gol je Nikola Vlašić lijepo prošao jednog igrača, pa odigrao dupli pas, pa ubacio, a Lookman glavom pogodio za 1-0. U 27. je Lookman krasnim udarcem s 25 metara povisio na 2-0.

Da bi Vlašić pogodio za 3-0! Golman je ispucao dugu loptu, suigrač mu proslijedio glavom, a Niksi se vješto s centra oslobodio čuvara, sjurio prema golu i rutinski zabio!

Atalanta je protiv Lyona povela u 10. minuti golom Patagne.

Konačni poredak: Atalanta 14, Lyon 11, Everton 4, Apollon 3.

Skupina F

Kopenhagen - Sheriff 2-0, Zlin - Lokomotiv Moskva 0-2

Lokomotiv je prolazak potvrdio pobjedom 2-0 kod otpisanog Zlina (Mirančuk 70., Farfan 75.), nakon što je domaćin ostao bez isključenog Zorana Gajića u 57. minuti.

A Kopenhagen je u izravom dvoboju za drugo mjesto kod kuće s 2-0 svladao Sheriff. Sotiriou u 56. i Lueftner u 59. su zabili, Moldavci su u 69. ostali bez isključenog Jaira, a u 78. je Badibanga je promašio penal.

Te su dvije momčadi završile bodovno izjednačene, ali su Danci međusobno bolji.

Branio je Mikulić, a igrali su Kulušić i Brezovec, te Mateo Sušić.

Konačni poredak: Lokomotiv 11, Kopenhagen 9, Sheriff 9, Zlin 2.