Werder Bremen prošao - Liga prvaka ostaje san!

1

Dinamo nije uspio. Unatoč dobroj igri 'modrih' i golovima Vukojevića i Modrića, Werder je na Maksimiru slavio 3-2 i izborio Ligu prvaka

Gotovo 40.000 ljudi, nezaboravna atmosfera, dobra igra, ali sve je to bilo premalo. Dinamo je ipak ostao bez Lige prvaka. Werder je pobijedio i u Zagrebu te poslao “modre” u 1. kolo Kupa Uefe. Ovakav razvoj dao se naslutiti već u 12. minuti kad je norveški sudac dosudio penal za Nijemce, a Diego zabio. Vukojević je uskoro vratio nadu, izjednačio je osam minuta kasnije, ali u jeku Dinamovih napada Werder je zabio drugi i zapečatio Dinamovu sudbinu. Pokretač akcije opet je bio sjajni Diego, Schildenfeld je “ispao”, a nakon jakog udarca Huga Almeide Koch je odbio samo do Sanoga, koji pogađa prazan gol. Samo tri minute poslije Dinamo je uspio izjednačiti, kad je Balabana u kaznenom prostoru srušio Schulz, a Modrić je precizno pogodio desni Wieseov kut. Unatoč pritisku Dinama, Diego je uspio izboriti i penal te ga sam realizirati za pobjedu Nijemaca. Dinamo sada još više može žaliti što iz Bremena, kad je bio puno bolji od Werdera, nije izvukao povoljniji rezultat. Najveća bojazan uoči utakmice bila je obrana “modrih” što se pokazalo apsolutno točnim. PRIJE UTAKMICE PRIVEDENO 13 OSOBA Uoči utakmice policija je do 20 sati uhapsila 13 osoba. Većina je privedena zbog kršenja javnog reda i mira, a neki i preventivno, jer su bili u alkoholiziranom stanju.