Wolfsburg sredio Werder, Hrvati su odigrali odličnu utakmicu...

1

U utakmicama 30. kola Bundeslige Wolfsburg je u gostima svladao Werder s 1-0, dok su Union i Schalke u Berlinu odigrali 1-1, pa je klub iz Gelsenkirchena oborio crni klupski rekord jer već 12 utakmica zaredom ne zna za pobjedu.

U prvoj nedjeljnoj utakmici Wolfsburg je golom Wouta Weghorsta u 82. minuti svladao Werder s 1-0 i vratio sa šesto mjesto koje vodi u Europu. Cijelu utakmicu za Wolfsburg odigrali su Josip Brekalo i Marin Pongračić. Werder je sve bliže ispadanju.

Obojica Hrvata odigrali su prilično dobru utakmicu. Pongračić je bio stup obrane koja je sačuvala praznu mrežu, a Brekalo je usprkos nedostatku gola i asistencije ostavio traga.

U Berlinu su Union i Schalke remizirali 1-1. Poveo je Union golom Andricha (11), a za Schalke je izjednačio Englez Jonjoe Kenny u 28. minuti. Schalke ima 38 bodova i nalazi se na desetom mjestu, a Union s 32 boda je 13.

firo, football: 07.06.2020 1.Bundesliga, season 19/20 2019/2020 30th matchday: SV Werder Bremen - VfL Wolfsburg