Komentari 137

Lončar ušao i riješio utakmicu, finale Kupa... Rijeka i Dinamo!

11

Rijeka nije odigrala ništa posebno, ali Inter nema kvalitetu za ugroziti Bijele i ako su u prosječnom izdanju. Ako osvoji trofej Rijeka će to učiniti bez ijedne domaće utakmice

Rijeka je izborila pulsko finale s Dinamom, mogla bi osvojiti Kup, a da ni jednu jedinu utakmicu ne odigra na svojoj Rujevici! Dosada su u Kupu samo gostovali i - prolazili.  Bijeli su redom pobjeđivali: Radnik iz Križevaca (0:9), Varaždin (1:2) i Lokomotivu (1:2).

Zaprešić: Inter i Rijeka sastali se u polufinalu hrvatskog nogometnog kupa

U Zaprešiću je Inter odigrao na maksimumu svojih mogućnosti i ispao, Rijeka je pobijedila i prošla u finale, ali odigrala je ispodprosječno. U takvom izdanju nema ama baš nikakve šanse protiv Dinama 22. svibnja na 'Drosini'. Ovo je bila peta Rijekina ovosezonska pobjeda nad Interom u isto toliko utakmica, četiri u Prvoj HNL i današnja u polufinalu Kupa.

Počelo je totalnom riječkom dominacijom no bez izrazitih prilika pa je Bišćanovoj momčadi trebalo pola sata da razbije žuto-plavi zid. Sjajna akcija Halilovića i Murića... Pavičić je osvojio loptu na sredini, dao ju Haliloviću koji je poslao fini pas u ono malo slobodnog prostora, Murić ušao zdesna na 10 metara od Interovog gola, elegenatno zaobišao Matkovića pa lagano zabio u zaprešićku mrežu: 0-1!

U nastavku gosti su se (a sigurno bez takve trenerove naredbe) povukli svom vrataru u krilo pa je Inter dominirao dobrih pola sata. No kako mu se igrači polako oporavljaju tako Bišćan polako ima sve više aduta na klupi. Već je Čolak od 64' donio dosta dobroga u Rijekinu igru, a Stjepan Lončar je ušao u 77' pa devet minuta kasnije - riješio utakmicu.

Mladi BiH reprezentativac krenuo je prema Matkovićevom golu, fintirao dodavanje desno prema Kvržiću, a onda unutarnjom felšom, sa onom svojom 'finom' lijevom nogom s nekih 16 metara pogodio donji desni kut zaprešićkig vratiju. Gol za finale: 0-2!

Inter je zaslužio barem malo zakuhati utakmicu pa je to i učinio u prvoj minuti sudačke nadoknade. Slobodnjak sa 17 metara, loptu uzima bivši Rijekin igrač Josip Brezovec i sa 17 metara pogađa lijevi kut gostujućeg gola, kut u kojem je stajao golman Sluga: 1-2!

U preostalih par minuta Rijeka je bila u panici, a Interovom napadu priključio se i golman Matković no sve je ostalo na tih 2-1 za Rijeku. Kad se podvuče crta: zaslužena pobjeda momčadi s Kvarnera pred očima predsjednika Damira Miškovića.

Zaprešić: Poznati na polufinalu hrvatskog nogometnog kupa između Intera i Rijeke

Dakle, srijeda 22. svibnja, 20 sati, Pula, stadion 'Aldo Drosina'... Imamo finale: Dinamo-Rijeka!