Za pobjednicu Wimbledona borit će se Venus i Serena

1

Serena Williams pridružila se sestri Venus u finalu Wimbledona. U polufinalu je pobijedila odličnu Kineskinju Jie Zhang 6-2, 7-6(5)

Prvi je set protiv trenutačno 133. tenisačice svijeta Serena lako dobila (6-2) za 28 minuta. Kineskinji nije pomogla niti kiša, koja je prekinula meč pri rezultatu 5-2 za Amerikanku. U drugom je setu, međutim, dominirala Zheng. Povela je 4-2, a kiša je drugi put prekinula meč, pri rezultatu 5-5 i 40-30 za Kineskinju na njezinu servisu. Odmah poslije nastavka meča, nakon što je povela 6-5, Kineskinja je propustila set loptu pri rezultatu 40-30. Tie-break Serena je otvorila mini-breakom i s dva svoja servisa povela 3-0. Zheng se opet nije dala, te kod 5-4 vratila mini-break izjednačivši na 5-5. Serena je potom odservirala as, a Zheng na svom servisu napravila dvostruku pogrešku. Drugi je set, u kojem je Kineskinja propustila veliku priliku za produžetak meča, trajao 57 minuta. Sestre Williams tako će se četvrti put u karijeri sastati u londonskom Grand Slam turniru. Serena je slavila u dva finala, 2002. i 2003. godine, a Venus u polufinalu 2000. Starija je sestra, međutim, četverostruka wimbledonska pobjednica. Slavila je 2000., 2001. 2005. i 2007. godine. U međusobnim dvobojima Serena vodi 9-7, a posljednji su meč odigrale ove godine u Bangaloreu. Serena je slavila u tie-breaku trećeg seta.